کد خبر : 60280 شنبه 03 تیر 1396 - 11:33:27
-بهترین-خودروهای-پرنده-را-بشناسید

گزارش تصویری از برترین ماشین های پرواز

بهترین خودروهای پرنده را بشناسید

سیناپرس: به تازگی و در نمایشگاه صنایع و فناوری های هوائی پاریس؛ نمونه های جدید خودروهای پرنده ارائه شده است که می توانند آینده صنعت خودرو و هواپیماسازی را متحول کنند. در این گزارش به معرفی برخی از مشهورترین این خودروهای پرنده می پردازیم.

آرزوی پرواز سال ها بزرگترین آرزوی بشر بود و در سده های اخیر با ساخت هواپیما و سایر فناوری های مرتبط با آن این آرزو محقق شد اما هنوز رویای داشتن ماشین پرنده برای انسان به عنوان یک فانتزی باقی مانده بود تا اینکه امروزه پیشرفت فناوری منجر به تحقق آرزوی دیرینه بشر برای ساخت ماشین پرنده شده است. فناوری خاصی که انتظار می رود به زودی و طی مدتی نه چندان طولانی فراگیر و همگانی شود. دستیابی به این موضوع مهم از طریق پیشرفت در روش های ساخت باتری هایی با قابلیت بالا؛ موتورهای پیشرانه قوی تر، بدنه های مقاوم و سبک و استفاده از مواد و طراحی های مدرن امکان پذیر است.

مدل های ایده آل وسایل نقلیه آینده به نوعی ترسیم شده اند که تقریبا هیچ مانعی را بر سر راه خود نخواهد دید و توانائی حرکت روی جاده، پرواز و فرود آمدن روی زمین و سطح آب را داشته و با بهره گیری از آن ها بسیاری از مشکلات فعلی خودروها را حل خواهد کرد.

 در این میان موتورهای الکتریکی فشرده و کوچک با توانائی بسیار زیاد می تواند گره گشای مشکلات پیش روی مهندسان در طراحی ماشین های پرنده ای باشد که ماجراجوئی جدید بشر را ترسیم خواهد کرد. مدل های ایده آل وسایل نقلیه آینده به نوعی ترسیم شده اند که تقریبا هیچ مانعی را بر سر راه خود نخواهد دید و توانائی حرکت روی جاده، پرواز و فرود آمدن روی زمین و سطح آب را داشته و با بهره گیری از آن ها بسیاری از مشکلات فعلی خودروها را حل خواهد کرد. در این فناوری شما بدون نیاز به وجود جاده ای طولانی و خاص، می توانید از مبدا به مقصد پرواز کرده و در صورت لزوم روی جاده، در آسمان یا روی سطح آب حرکت کنید. البته در حال حاضر نمونه های طراحی شده متعددی برای این منظور وجود دارند که هنوز برخی مشکلات حل نشده فنی در استفاده گسترده ها دیده می شود اما پیش بینی می شود به زودی و با رفع موانع و مشکلات پیش رو، شاهد استفاده از این خودروهای پرنده به  صورت همگانی و گسترده باشیم.

در این گزارش تصویری برخی از بهترین نمونه های ماشین پرواز معرفی شده اند.

منبع: wired.com

ترجمه: احسان محمدحسینی

no-alt

خودروی پرنده نوا (Neva) : شرکت بریتانیائی نوا از ترکیب 5 شرکت هوائی شکل گرفته و هدف اصلی ان ساخت خودرویی پرنده به نام ایرکواد وان (AirQuadOne) است. در این خودرو پیشرانه الکتریکی توربو فن در چهار گوشه طراحی شده و نمای کلی ان به شکل پهپادهای کوادکور البته در ابعاد بسیار بزرگتر است. قدرت پروازی این خودرو در حدود 40 کیلومتر است که چندان زیاد به نظر نرسیده و باید ارتقا پیدا کند. در حال حاضر این میزان و برد مسافتی برای ترددهای داخل شهری مناسب است.

no-alt

خودروی پرنده قوی هیکل نظامی (Military Muscle): طراحان شرکت آئورورا (Aurora) با طراحی این خودروی پرنده، گام بزرگی رو به آینده برداشته و با قرار دادن 24 محور در خودروی پرنده فوق الذکر و با بهره گیری از موتورهای قدرتمند الکتریکی توانستند امکان چرخش عمودی و افقی موتورهای پیشرانه را فراهم کنند که به این خودرو امکان حرکت در جهات مختلف و محورهای عمودی و افقی را می دهد.

no-alt

خودروی پرنده ایرباس: خودروی پرنده ایرباس یا Airbus' DronePlaneCarPod از محصولات جدید این شرکت هواپیما سازی است که ظاهری شبیه به یک خودروی کوچک داشته و در صورت لزوم بال های خود را باز کرده و پرواز می کند.

no-alt

ماشین پرواز واقعی: این خودروی پرنده با نام Realistic Flying Machine توسط شرکت Vahana طراحی شده و دارای 8 موتور چرخان و بال هایی کج و مورب است. این خودرو به احتی قابلیت پرواز داشته و ظرفیت آن تنها یک نفر است.

no-alt

کیتی هاوک (Kitty Hawk) : این خودروی پرنده با حمیات لری پیج؛ بنیانگذار گوگل تهیه شده و دارای شکل ظاهری عجیب و غیر عادی است.

no-alt

موتور سیکلت پرنده: موتور سیکلت پرنده یا Flike’s machine یک گزینه ایده آل برای علاقه مندان موتور سواری است که توسط یک شرکت مجارستانی طراحی شده و سه پروانه مدور بزرگ دوتائی در اطراف ان قرار داشته و امکان پرواز سرنشین را فراهم می کند.

no-alt

جت کوچک شخصی: این ماشین پرنده کوچک در نمایشگاه اخیر صنایع و فناوری های هوائی پاریس ارائه شده و تمام الکتریکی است.

no-alt

نسل جدید بالگردها: این ماشین پرنده که به وولوکوپتر (Volocoptor) شهرت دارد در حقیقت تلفیقی از بالگرد و پهپاد است که به جای دو تیغه بزرگ متقاطع، دارای 18 پروانه کوچک در بالای یک حلقه بر فراز بدنه خود است.

no-alt

خودروئی با قابلیت تغییر شکل: خودروی پرنده موسوم به ایروموبیل (Aeromobil) در نمایشگاه صنایع هوائی پاریس به نمایش گذاشته شده است که در ظاهر شبیه یک خودروی معمولی بوده و در زمان نیاز به پرواز دو بال از طرفین آن خارج شده و امکان پرواز را فراهم می کند. این خودرو توسط یک شرکت متعلق به کشور اسلواکی طراحی شده و قرار است 500 نسخه از ان تهیه و با قیمت 1 میلیون و 200 هزار دلار به فروش برسد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]