پژوهشگران ثابت کردند

ازدواج به بازگشت سلامتی بیماران قلبی کمک می‌کند

کد خبر : 59507 پنج شنبه 18 خرداد 1396 - 23:00:35

گروهی از پژوهشگران موسسات آموزشی مختلف از جمله مدرسه پزشکی دانشگاه استون در بیرمنگام و دانشگاه ایست انگلیا در بریتانیا نتیجه گرفته‌اند که احتمال مرگ افراد متاهل در اثر حمله قلبی ۱۴ درصد کمتر از افراد مجرد است.

به گزارش سیناپرس به نقل از بی بی سی، تحقیقات این گروه همچنین نشان داده است که به طور متوسط، افراد متاهل در طول عمر خود چند روز را کمتر از افراد مجرد در بیمارستان سپری می‌کنند و در صورت بستری شدن هم زودتر مرخص می‌شوند. با توجه به اینکه هزینه متوسط بستری شدن بیماران در بیمارستان‌های سازمان بیمه درمانی بریتانیا حدود روزی ۴۰۰ پوند برآورد شده، کاهش دوره بستری شدن به معنی صرفه جویی تا حدود ده میلیارد پوند در سال در بودجه این سازمان است.

برای انجام این تحقیقات، پژوهشگران شرایط بیش از بیست و پنج هزار نفر را که بین سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۱۳ دچار حمله قلبی شده بودند مورد بررسی قرار دادند.

اگرچه دقیقا مشخص نیست که افزایش احتمال زنده ماندن افراد متاهل پس از حمله قلبی نتیجه چه عاملی است اما این گروه پژوهشی معتقد است که حمایت جسمی و روحی از بیماران قطعا در بازگشت سلامتی آنان تاثیر دارد. نتیجه دیگری که از این پژوهش به دست می‌آید این است که هنگام مرخص کردن بیماران از بیمارستان، لازم است پزشکان علاوه بر تدابیر درمانی به کمک روانشناسی و جامعه شناسی به بیماران هم توجه کنند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]