کد خبر : 57782 یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 - 15:04:17
چین-تا-۲۰۲۰-سریع-ترین-قطار-جهان-را-می-سازد

فاصله دوساعته پکن وشانگهای:

چین تا ۲۰۲۰ سریع ترین قطار جهان را می سازد

چین قصد دارد سریعترین قطار جهان را تا ۲۰۲۰ راه اندازی کند.این قطار در مسیر داخلی با سرعت ۲۵۰ مایل بر ساعت و در مسیرهای بین المللی با سرعت ۳۷۳ مایل بر ساعت حرکت می کند.

 به گزارش سیناپرس از مهر و به نقل از چاینا دیلی، چین بزرگترین شبکه ریلی قطارهای سریع السیر را در اختیار دارد. بنابراین تعجبی ندارد که این کشور قصد دارد تا ۲۰۲۰ میلادی سریع ترین قطار دنیا را راه اندازی کند.

 مراحل توسعه و ساخت قطار های داخلی و بین المللی سریع از هم اکنون مشخص شده است. سرعت قطارهای سریع السیر داخلی به ۲۵۰ مایل در ساعت و قطارهای بین المللی ۳۷۳ مایل برساعت اعلام شده است.

شرکت CRRC در چین این قطارها را با توجه به نوین ترین فناوری ها خواهد ساخت. به هرحال در صورت ساخت قطارهایی با چنین سرعت فاصله بین پکن و شانگهای(دو شهر بزرگ جین) دو ساعت خواهد بود. همچنین شبکه ریل بین المللی حدود ۶۰ کشور را به یکدیگر متصل می کند.

طبق گزارش این رسانه قطار سریع السیر چینی نسبت به نمونه های کنونی ۱۰ درصد انرژی کمتری مصرف می کند. در این قطار از مواد نوین مانند فیبرکربنی و آلیاژ آلومنیوم استفاده می شود تا علاوه بر کاهش وزن به صرفه جویی در مصرف انرژی نیز کمک کند.

بخش هایی از این ریل به طور آزمایشی در پکن در حال ساخت است که تا ۲۰۱۹ تکمیل می شود.

کلید واژه ها: چین قطار سریع السیر فناوری
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]