کد خبر : 57423 دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 - 10:29:48
نگاهی-به-پایگاه-سری-پژوهشی-نظامی-روسیه-در-قطب

انتشار تصاویر پایگاه روسیه در مجمع الجزایر فرانتس ژوزف

نگاهی به پایگاه سری پژوهشی - نظامی روسیه در قطب

سیناپرس: وب سایت وزارت دفاع روسیه خبر از انتشار تصاویر سه بعدی پایگاه سری پژوهشی نظامی روسیه را در قالب یک تور مجازی اعلام کرد. به این ترتیب برای نخستین بار امکان دیدن بخش های داخلی این مرکز برای همگان فراهم شده است.

قطب شمال بر خلاف نقطه مقابل جغرافیائی خود یعنی قطب جنوب، در بین برخی کشورها تقسیم شده و دارای مالکیت قانونی است و این موضوع سبب شده است تا اهمیت مطالعات و فعالیت های پژوهشی و البته نظامی در این محل دارای اهمیتی دو چندان باشد.

طراحی این پایگاه به گونه ای است که می تواند همزمان 150 نفر را برای بیش از 18 ماه اسکان داده و امکانات لازم برای زندگی و کار آنها را فراهم نماید. در واقع می توان گفت که از نظر ایجاد و استفاده انرژی نیز به طور مستقل عمل کرده و به گونه ای دنیای آن، جدای از دنیای خارج از پایگاه است.

به همین دلیل بسیاری از کشورهای حاضر در منطقه قطب شمال در آن اقدام به راه اندازی مراکز پژوهشی و نظامی کرده اند که برخی از آن ها به کلی سری محسوب می شوند. وب سایت وزارت دفاع روسیه به تازگی یک تور مجازی از تصاویر سه بعدی پایگاه سری پژوهشی نظامی روسیه واقع در سرزمین الکساندر، جزیره ای در بخشی از مجمع الجزایر فرانتس ژوزف، قطب شمال روسیه را راه اندازی کرده است.

اساس زیر ساخت های این پایگاه شامل اقامتگاه ها و بخش هایی برای زندگی، امکانات هدفمند ویژه، مراکز کنترل، پارکینگ ویژه خودروها و وسایل نظامی، انبار کالا و محل نگهداری وسایل مختلف است. طراحی این پایگاه به گونه ای است که می تواند همزمان 150 نفر را برای بیش از 18 ماه اسکان داده و امکانات لازم برای زندگی و کار آنها را فراهم کند. در واقع می توان گفت این مرکز نظامی - پژوهشی از نظر ایجاد و استفاده انرژی نیز به طور مستقل عمل کرده و به گونه ای دنیای آن، جدای از دنیای خارج از پایگاه است.

 

منبع: tass

ترجمه: فاطمه کردی

no-alt

قطب شمال بر خلاف نقطه مقابل جغرافیائی خود یعنی قطب جنوب، در بین برخی کشورها تقسیم شده و دارای مالکیت قانونی است و این موضوع سبب شده است تا اهمیت مطالعات و فعالیت های پژوهشی و البته نظامی در این محل دارای اهمیتی دو چندان باشد.

no-alt

اساس زیر ساخت های این پایگاه شامل اقامتگاه ها و بخش هایی برای زندگی، امکانات هدفمند ویژه، مراکز کنترل، پارکینگ ویژه خودروها و وسایل نظامی، انبار کالا و محل نگهداری وسایل مختلف است.

no-alt

بسیاری از کشورهای حاضر در منطقه قطب شمال در آن اقدام به راه اندازی مراکز پژوهشی و نظامی کرده اند که برخی از آن ها به کلی سری محسوب می شوند.

no-alt

وب سایت وزارت دفاع روسیه به تازگی یک تور مجازی از تصاویر سه بعدی پایگاه سری پژوهشی نظامی روسیه واقع در سرزمین الکساندر، جزیره ای در بخشی از مجمع الجزایر فرانتس ژوزف، قطب شمال روسیه را راه اندازی کرده است.

no-alt

طراحی این پایگاه به گونه ای است که می تواند همزمان 150 نفر را برای بیش از 18 ماه اسکان داده و امکانات لازم برای زندگی و کار آنها را فراهم کند.

no-alt
no-alt

نمایی از بخش های داخلی مرکز سری پژوهشی - نظامی روسیه

no-alt

این مرکز نظامی - پژوهشی از نظر ایجاد و استفاده انرژی نیز به طور مستقل عمل کرده و به گونه ای دنیای آن، جدای از دنیای خارج از پایگاه است.

no-alt

نمایی از ساختمام و فضای بیرونی پایگاه

no-alt

برای نخستین بار امکان دیدن بخش های داخلی این مرکز برای همگان فراهم شده است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]