کد خبر : 57118 یکشنبه 03 اردیبهشت 1396 - 14:44:50
در-دولت-الکترونیک-اصل-بر-مشارکت-و-شفافیت-است

معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی:

در دولت الکترونیک اصل بر مشارکت و شفافیت است

سیناپرس: معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی کشور گفت: در دولت الکترونیک علاوه بر ارایه تمامی خدمات، اصل بر مشارکت مردمی و شفافیت است.

دکتر عباس آسوشه در همایش ملی مدیریت در عصر دیجیتال با بیان این مطلب افزود: متاسفانه برخی از مسئولان تصمیم گیر در کشور تصور می کنند که دولت الکترونیک بحث دیجیتال کردن روند فعلی فعالیت ها است، اما در واقع اصل بر این است که علاوه بر این روند باید مشارکت و شفافیت در دولت الکترونیک نهادینه شود.
وی افزود: در دولت الکترونیک باید مدیریت سلسله مراتبی حذف و مدیریت مسطح شکل گیرد چرا که تغییرات لحظه ای این فضا با فرآیندهای گسسته منافات داشته و نیاز به تفکر جمعی و شایسته سالاری دارد.
دکتر آسوشه با اشاره به این که اگر ادبیات مدیریت در عصر دیجیتال را ندانیم حرکت های پیوسته را ناپیوسته خواهیم خواند، تاکید کرد: موضوع فناوری اطلاعات اصالت خود را از دست داده و امروز آن را به عنوان پیشران ایجاد خدمت، رفاه، تولید ثروت و اشتغال می شناسیم و باید فضای دیجیتال را به عنوان امتداد زندگی واقعی انسان و نه دو فضای متفاوت بشناسیم که البته در این فضا دولت الکترونیک و سلامت الکترونیک قسمت کوچکی از آن هستند.
معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی در خصوص اهمیت بحث امنیت در فضای مجازی تصریح کرد: بحث امنیت در فضای مجازی مربوط به بخش و قوای خاصی نیست و همه باید در امن سازی فضای دیجیتال مشارکت داشته باشند. در واقع شرایط و نحوه زندگی در آن متفاوت بوده و به راحتی و آرامش فضای سنتی نیست اما رفاه و تولید ثروت در آن موج می زند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]