کد خبر : 5705 پنج شنبه 27 فروردین 1394 - 10:05:10
اعلام-بودجه-پژوهش-های-فضائی-بلند-مدت-در-روسیه

اعلام بودجه پژوهش های فضائی بلند مدت در روسیه

سیناپرس: روز گذشته سخنگوی سازمان فضائی روسیه از تصویب بودجه ای بسیار هنگفت و بالغ بر 39 میلیارد دلار جهت انجام پروژه های پژوهشی و فضائی روسیه در فاصله زمانی سال های 2016 تا 2025 خبر داد .

روز گذشته بخش روابط عمومی و مطبوعاتی سازمان فضائی روسیه " Roscosmos " اعلام کرد این کشور مبلغ 2 تریلیون روبل ( برابر با 39 میلیارد و 500 میلیون دلار ) بودجه جهت استفاده در پروژه های تحقیقاتی و پژوهش های فضائی این کشور در فاصله زمانی سال های 2016 تا 2025 اختصاص داده است .

شایان ذکر است که در پائیز سال گذشته ، یکی از مقامات  بخش راکت و فضای سازمان فضائی روسیه در گفتگو با خبرگزاری تاس TASS اعلام کرده بود : " این سازمان از دولت فدرال روسیه درخواست کرده است که مبلغ 2 تریلیون و 100 میلیارد روبل جهت انجام پژوهش های فضائی پیش روی این سازمان اختصاص داده شود . در این گزارش همچنین عنوان شده بود پیش بینی می شود 250 میلیارد روبل نیز از طریق انجام پروژه های اقتصادی و سرمایه گذاری های این سازمان ، به دست آید . "

در خاتمه لازم به توضیح است که در اواخر ماه گذشته میلادی ، یوری کوپتسف Yuri Koptsev ، مشاور تکنیکی و علمی سازمان فضائی روسیه اعلام کرده بود که به دلیل وجود بحران مالی و اقتصادی در این کشور ، به میزان ده درصد از بودجه این سازمان کاسته خواهد شد .

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]