کد خبر : 50267 یکشنبه 18 مهر 1395 - 14:26:17
تولید-بیش-از-420-مقاله-علمی-توسط-پژوهشگران-جوان-واحد-علوم-و-تحقیقات

تولید بیش از 420 مقاله علمی توسط پژوهشگران جوان واحد علوم و تحقیقات

سیناپرس: مقالات ارائه شده در سال های 94 و 95 توسط اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، 425 عنوان مقاله ISI و ISC است که 13 درصد از کل مقالات تولیدی این واحد را تشکیل می دهد.

 رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان این واحد دانشگاهی گفت: از سال 1391 تاکنون بیش از یک هزار و 70 عنوان مقاله از سوی اعضای باشگاه ارائه شده است که از این تعداد،260 مقاله ISI از نوع WOS و 505 مقاله ISI از نوع Listed و 161 مقاله ISC و علمی پژوهشی و 145 مقاله نیز همایشی است.

دکتر امیر خسروجردی با اشاره به انتخاب باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات از میان 320 واحد دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان باشگاه برتر در سال 1394، زیربنایی کردن فعالیت های باشگاه، ارائه تسهیلات گسترده و برگزاری کارگاه های آموزشی و پژوهشی را از جمله عوامل این موفقیت برشمرد.
وی به حضور 380 عضو معمولی و 20 عضو استعدادهای درخشان در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات اشاره کرد و ادامه داد: 57 درصد اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات را دانشجویان همین واحد و مابقی را دانشجویان دیگر دانشگاه ها و مراکز علمی داخلی و خارج از کشور تشکیل می دهند.
خسروجردی برگزاری 15 کارگاه پژوهشی تخصصی برای اولین بار در دانشگاه آزاد اسلامی، اعطای تسهیلات به اعضا، برگزاری بیش از 60 کارگاه پژوهشی نظیر مقاله نویسی، روش تحقیق، تدوین مقالات ISI و پروپوزال های علمی، نحوه جستجو مقالات در اینترنت، داوری مقالات و آموزش نرم افزارهای کاربردی را از جمله فعالیت های انجام شده توسط باشگاه پژوهشگران جوان واحد علوم و تحقیقات عنوان کرد.
وی ادامه داد: در عرصه فعالیت های فرهنگی نیز باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات فعالیت چشمگیری داشته است که برگزاری 12سمینار، همایش، سخنرانی و هم اندیشی نظیر همایش موفقیت، همایش ترین های طبیعت ایران، سمینار معرفی دانشگاه ملبورن استرالیا و نمایشگاه عکس از جمله آنها است.
رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات، اخذ مسئولیت کمیته جذب استعدادهای درخشان و نخبگی استان تهران، کسب افتخارات مختلف از سوی 64 نفر از اعضا در عرصه ملی و بین المللی، انتخاب هشت نفر از اعضای باشگاه به عنوان عضو برتر باشگاه های سراسر کشور، ثبت بیش از 10 اختراع و یو اس پتنت، معرفی و تشویق چهار نفر از اعضای باشگاه واحد دارای مقالات برتر ISI-WOS در بین دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور در سال 95 را از دیگر دستاوردهای این باشگاه معرفی کرد.
وی با بیان اینکه افزایش کمیت و کیفیت طرح های تحقیقاتی از جمله برنامه های آتی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات است، افزود: انعقاد تفاهم نامه همکاری در طرح های تحقیقاتی با مراکز صنعتی و اجرایی مانند وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی، تجاری سازی برخی از طرح ها و اختراعات اعضا که از ظرفیت بالایی برخوردار باشند، راه اندازی شرکت های دانش بنیان و ایجاد کارگروه های مختلف تخصصی، کسب درآمد از طریق اجرای برنامه های متنوع آموزشی و کارگاهی و راه اندازی برنامه رادیویی 'با نخبگان' از دیگر برنامه های موردنظر این باشگاه در سال جاری است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]