جشنواره انار و خرمالوی باغ‌های قصردشت ثبت ملی شود

شهردار کلان‌شهر شیراز به برگزاری جشنواره خرمالو و انار باغ‌های قصردشت گفت: این مهم باید به‌عنوان یک جشنواره مطلوب گردشگری، ثبت ملی شود.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی در نشست خبری سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس در شیراز، خواستار تداوم موضوع برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس شد و تأکید کرد: باید اطلاع‌رسانی به نحو مطلوب برای بهره‌مندی کافی از نمایشگاه در دستور کار قرار گیرد؛ چراکه در هر زمینه‌ای نتیجه‌گرایی بسیار اهمیت دارد.

او ادامه داد: وجود ظرفیت‌های بالقوه در شیراز در بین سایر شهرها و کلانشهرهای ایران، جای کار زیادی ایجاد کرده، چراکه هر یک از این ظرفیت‌ها خود قابلیت اجرای رویدادهای مختلف را دارد.

شهردار کلان‌شهر شیراز به برگزاری جشنواره خرمالو و انار باغ‌های قصردشت که از روز گذشته آغازشده، هم اشاره کرد و گفت: این مهم باید به‌عنوان یک جشنواره مطلوب گردشگری، ثبت ملی شود.

اسدی ادامه داد: در کلان‌شهر شیراز، ۵ زیرساخت گردشگری در شیراز تعریف‌شده که شامل پارک آبی، آکواریوم، باغ پرندگان و شهربازی و تله‌کابین می‌شود و معتقدیم اگر این ۵ زیرساخت اجرایی شود اقتصاد شیراز متحول خواهد شد و درنهایت موجب رضایتمندی شهروندان این کلان‌شهر می‌‌شود.

او خاطرنشان کرد: مجموعه گردشگری قصر ابونصر و برم دلک نیز از فرصت‌های گردشگری در شیراز محسوب می‌شود که مغفول مانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا