ابرخازن ذخیره ساز انرژی به بازار می آید

یک شرکت استارتاپ در استرالیا تلاش دارد ابرخازن گرافن خود را در سال ۲۰۲۴ ارائه دهد. این شرکت توسعه‌دهنده راه‌حل‌های مربوط به ذخیره‌سازی انرژی در کشور استرالیا، مدتی است که روی توسعه ابرخازنی کار می‌کند که با گرافن تقویت شده است.

به گزارش تارنمای Tech Business News، به گفته مسوولان این شرکت با نام انیژی (Enygy)، ‌ استفاده از گرافن در این ابرخازن می‌تواند ظرفیت ذخیره انرژی را در ابرخازن افزایش دهد. در واقع با ابعاد یکسان، می‌توان انرژی بیشتری را در ابرخازن‌ها ذخیره کرد که این کار با استفاده از گرافن صورت می‌گیرد. با این کار امکان کاهش ابعاد ادوات ذخیره انرژی برای مصارف صنعتی فراهم می‌شود.

ویهان دی کلرک مدیرعامل این شرکت استرالیایی گفت: این ابرخازن با نام تجاری EnygCap در حال آزمایش بوده و پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۲۴ بتوان آن را وارد بازار کرد.

وی افزود: با استفاده از فناوری گرافن، این ابرخازن جمع و جور بودن را با افزایش ظرفیت ترکیب می کند. محصول ما با چگالی انرژی قابل توجه خود، انقلابی در سامانه‌های ذخیره انرژی ایجاد می‌کند و می‌توان از آن در طیف وسیعی از کاربردها، از وسایل نقلیه برقی و سیستم‌های حمل و نقل انبوه گرفته تا ذخیره داده‌ها، سیستم های کنترل اضطراری توربین بادی، تجهیزات صنعتی مانند جرثقیل و آسانسور و حتی اکتشافات فضا استفاده کرد.

به گفته این فناور، این ابرخازن‌های گرافنی می‌تواند ذخیره انرژی سریع و کارآمد را برای چرخه‌های با طول عمر بالا و با مدت زمان کوتاه تخلیه فراهم کند.

این شرکت‌ گواهی‌نامه‌هایی را نیز برای این محصول خود از شرکت‌های ثالث دریافت کرده است. در این محصول الکترودهای کربن فعال با الکترولیت‌های پیشرفته ترکیب شده‌اند و سه ولت توان خروجی آن است.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا