مسابقه ملی دانش‌آموزی دانش مغز برگزار می‌شود

دهمین دوره مسابقه ملی دانش‌آموزی «دانش مغز» با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با هدف ترغیب دانش‌آموزان به فعالیت در حوزه دانش مغز، پرورش استعداد‌های جوان و هدایت نسل پویای امروز به تحصیل درحوزه علوم اعصاب در سطح کشور برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست‌جمهوری، مسابقه  Brain Beeیک مسابقه جهانی برای دانش‌آموزان در زمینه علوم اعصاب و دانش مغز است که به عنوان یکی از مسابقات علمی معتبر و جذاب شناخته می‌شود و دانش‌آموزان را تشویق می‌کند تا در حوزه علوم اعصاب به دنیای پژوهش و تحقیقات علمی در زمینه مغز وارد شوند و به ارتقای سلامت و شناخت مغز کمک کنند.

 این مسابقه به عنوان یک راه برای پرورش نخبگان آینده در زمینه علوم اعصاب شناخته می‌شود و شرکت در آن تجربه‌ منحصر به فردی برای دانش‌آموزان علاقه‌مند به این حوزه است.

مرحله  نخست دهمین دروه مسابقه بین المللی دانش مغز، ۲۷ بهمن ماه امسال برگزار می‌شود و آخرین مهلت ثبت نام در این مسابقه، ۳۰ دی ماه تعیین شده است. مرحله دوم این دوره از مسابقات در اردیبهشت ماه سال آینده  با رقابت برگزیدگان مرحله نخست این مسابقه ملی انجام می شود.

دانش آموزان گروه سنی ۱۳ تا ۱۸ سال شامل متولدین اول مرداد ۱۳۸۴ تا اول مردادماه ۱۳۹۰ مجاز هستند تا در دهمین دوره مسابقه ملی دانش مغز شرکت کنند. مسابقات ملی دانش آموزی” دانش مغز” توسط انجمن علوم اعصاب ایران و با همکاری گروه علمی سیناپس برگزارمی‌شود.

در دومین مرحله این مسابقه به نفرات برگزیده و منتخب جوایز نقدی  بین 30 میلیون تا 90 میلیون ریال به علاوه لوح تقدیر تعلق می‌گیرد و در این مرحله همچنین به نفرات اول تا سوم جایزه مغز و شناخت اهوازی – معتبر ترین جایزه علوم اعصاب کشور – اهدا می شود.

دهمین دوره مسابقه جهانی دانش مغز درکشور آمریکا برگزار می‌شود و نمایندگان اعزامی کشورمان به این مسابقات در سال‌های اخیر همواره در میان پنج کشور برتر رقابت‌ها  جای داشتند.

در این دوره، جوایز نفرات برتر رقابت بین‌المللی به ترتیب نفر اول، سه هزار دلار، نفر دوم دو هزار دلار و نفر سوم، هزار دلار تعیین شده است.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا