این لباس ایرانی عرق نمی‌کند

متخصصان یک شرکت ایرانی موفق به تولید انواع پوشاک با خاصیت ضدتعریق با استفاده از نانومواد شدند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، آرین بهنام‌فرد از مدیران شرکت تولیدکننده این محصول که در چهاردهمین نمایشگاه فناوری نانو عرضه شده گفت: تاپیک انواع پوشاک زنانه و مردانه ضدتعریق تولید و به بازار عرضه می‌کند. در این پوشاک به دلیل استفاده از نانومواد، به ویژه در جاهایی از لباس که امکان تعریق بیشتر است، میزان تعریق و اثرات بد آن را به حداقل رسانده است. این محصولات به دو روش تولید می‌شوند. در روش اول نانومواد روی نخ قرار داده شده و پارچه بافته می‌شود. در حالت دوم به محصولات نهایی نانومواد به صورت اسپری پاشیده می‌شود تا خاصیت مورد نظر در پوشاک ایجاد شود. ما انواع پوشاک و همچنین اسپری‌های نانویی را در نمایشگاه عرضه می‌کنیم که برای مخاطب جالب توجه بوده است.»

وی می‌افزاید: «در دورهمی‌ها و میهمانی‌ها و همچنین در جلسات کاری، خیس شدن لباس در قسمت زیربغل جلوه ناخوشایندی دارد و علاوه برکاهش جذابیت بصری، استرس‌زا نیز هست. پوشاک ضدتعریق تاپیک با فناوری لایه محافظ، تعریق بدن را جذب کرده و از خیس شدن لباس جلوگیری می‌کند. همچنین این کار مانع از انتشار بوی نامطلوب می‌شود.»

بهنام فرد خاطرنشان کرد: «با استفاده از این محصولات دیگر خبری از زردی، شوره، بور شدن لباس‌های تیره نیست و تعداد شستشوی لباس به حداقل می‌رسد.»

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا