حمایت هلال‌احمر از نخبگان هوش مصنوعی

رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: با تمام توان، ظرفیت‌های خود را در اختیار نخبگان می‌گذاریم تا در راستای ارتقای کیفی خدمات به مردم گام‌های بلندتری برداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: هدف جمعیت هلال‌احمر برای استفاده از هوش مصنوعی در مأموریت‌ها و فعالیت‌ها، ارتقای کیفی خدمت به مردم است.

کولیوند با بیان اینکه هوش مصنوعی در زمینه‌های متنوع از جمله در ناوبری، رباتیک، مدیریت منابع انسانی، کشاورزی، بازی‌های یارانه‌ای و در مباحث اتومبیل‌رانی، رسانه‌های اجتماعی، بازار و بازاریابی، مسائل اقتصادی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد، ادامه داد: جمعیت هلال‌احمر در حال حاضر در حوزه تولید اعضای مصنوعی، تولید دارو و تجهیزات پزشکی و در حوزه دارو‌های نوترکیب، از فناوری‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کند.
وی تاکید کرد: تلاش ما این است که در مدیریت بحران، لجستیک و سایر موضوعاتی که در حوادث و بلایا و منابع انسانی مهم است، از ظرفیت‌های حوزه هوش مصنوعی استفاده کنیم. همچنین با استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی، آموزش‌های مردمی امداد و کمک‌های اولیه را توسعه داده و اثربخشی خدمات خود و میزان رضایت‌مندی مردم از این خدمات را افزایش می‌دهیم.
رئیس جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: نگاه دیگر ما به توسعه لجستیک و استفاده از پهپادها، بالگردها، آمبولانس‌ها و خودرو‌های نجات است که بدانیم، از هوش مصنوعی چه استفاده‌ای کنیم؟ امروز با استفاده از تکنولوژی‌های نوین می‌توانیم ظرفیت‌ها را افزایش داده و سرعت اقدامات در بحران‌ها را چند برابری کنیم.
کولیوند با تاکید بر اینکه جمعیت هلال‌احمر از دانش و توان نخبگان در توسعه هوش مصنوعی در تمام فعالیت‌ها و مأموریت‌های خود حمایت می‌کند، ادامه داد: ما اثرگذاری خوبی در نهضت جهانی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر داریم و بارها، طرح‌ها و ایده‌هایمان در مجمع جهانی بازخورد‌های خوبی داشته و مورد استقبال قرار گرفته است؛ بنابراین با تمام توان، ظرفیت‌های خود را در اختیار نخبگان می‌گذاریم تا در راستای ارتقای کیفی خدمات به مردم گام‌های بلندتری برداریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا