تولد مرکز نوآوری صادرات محصولات کشاورزی

رئیس مرکز طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از راه‌اندازی اولین مرکز نوآوری در حوزه صادرات محصولات کشاورزی خبر داد.

به گزارش سیناپرس، میثم فرج‌الهی با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: یکی از فعالان حوزه کشاورزی در استان زنجان که صادرات خوبی به کشور روسیه نیز دارد، موفق به ایجاد مرکز نوآوری در حوزه صادرات محصولات کشاورزی APEIC (Agricultural products export innovation Center) در این استان شده‌ است. در همین راستا، سه رویداد در حوزه کشاورزی در این استان برگزار شد و در سفری که به زنجان داشتیم، توانستیم در سومین رویداد این مرکز که به صادرات زیتون اختصاص داشت، شرکت کنیم.

وی ادامه داد: در رویداد زیتون، ۶۰ طرح که از سوی دانشجویان دانشگاه زنجان و دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شده بودند، مورد بررسی قرار گرفتند. از این میان، ۱۲ طرح انتخاب شده و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به شرط تضمین خرید شرکت صادر کننده، حمایت از این ۱۲ طرح را وعده داده است. در نتیجه این رویدادها، مرکز نوآوری بر پایه صادرات در حوزه کشاورزی رقم خورد.

فرج‌الهی افزود: از دیگر اهدافی که معاونت در استان زنجان دنبال می‌کند، ایجاد آزمایشگاه گواهی صادرات در مرکز نوآوری APEIC است تا بتواند برای محصولات صادراتی، گواهی تائید صادر کند. بر این اساس، هر محصولی که در این آزمایشگاه تاییدیه بگیرد، می‌تواند به کشور روسیه یا دیگر کشورها صادرات داشته باشد.

رئیس مرکز طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی، تصریح‌کرد: در این رویداد ۱۲ شرکت برگزیده حضور دارند و قرار است در مرکز نوآوری مستقر شوند. همچنین، برگزاری دوره‌های سه، چهار روزه منتورینگ و آموزش کسب و کار از دیگر برنامه‌های این رویداد است.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، فرج‌الهی با بیان اینکه تجهیز مرکز نوآوری APEIC در راستای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان و کم کردن فاصله دانشگاه و صنعت در دستور کار قرار گرفته است، گفت: در این طرح، دانشگاه ایده‌های خود را در محل تقاضا وارد می‌کند و طی آن می‌توان از ظرفیت دانشگاه برای حل مسائل جامعه بهره گرفت.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا