ثبت‌نام وام دانشجویی در دانشگاه شهید بهشتی

جزییات ثبت‌نام چهار نوع وام دانشجویی برای دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی برای نیم سال اول تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ اعلام شد.

به گزارش سیناپرس، جزییات ثبت نام چهار نوع وام دانشجویی(شهریه، ضروری، تحصیلی و ودیعه مسکن) برای دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی برای نیم سال اول تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ اعلام شد. بر این اساس دانشجویان متقاضی وام تحصیلی(مختص دانشجویان روزانه) تا ۳۰ آبان ماه جاری فرصت دارند با مراجعه به سایت صندوق رفاه دانشجویان تقاضای خود را برای دریافت این وام ثبت کنند.

همچنین دانشجویان برای ثبت‌نام وام شهریه دانشگاه شهید بهشتی که مختص دانشجویان شهریه پرداز است از اول تا ۱۵ آذر می‌توانند نسبت به ثبت‌نام این وام اقدام کنند. ضمن اینکه ثبت‌نام برای دریافت وام ودیعه مسکن مختص دانشجویان روزانه نیز تا ۱۵ آبان ماه ادامه دارد.

در نهایت دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد متقاضیان وام ضروری که مختص دانشجویان روزانه است تا ۱۵ آبان باید تقاضای خود برای دریافت این وام را ثبت کنند.

بر اساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان  مقدار رشد مبالغ این وام‌ها نسبت به سال قبل، از حدود هشت درصد تا ۱۰۰ درصد متغیر است که کمترین مقدار افزایش مربوط به برخی وام‌های ضروری و بیشترین هم مربوط به وام ودیعه مسکن متاهلی است.

طبق بخشنامه صندوق رفاه دانشجویان به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی تاکید شده است؛  اولویت‌های پرداخت وام به دانشجویان، ذیل شرایط اعطای هر وام در آیین‌نامه پرداخت و بازپرداخت ذکر شده و شایسته است در تنظیم و ارسال درخواست‌ها مد نظر قرار گیرد، همچنین پرداخت وام(ودیعه) مسکن متأهلی به کلیه دانشجویان واجد شرایط از سال تحصیلی جاری از طریق بانک قرض الحسنه مهر ایران انجام و شیوه‌نامه اجرایی آن متعاقباً به مراکز ارسال خواهد شد.

بر این اساس پرداخت وام شهریه به کلیه دانشجویان واجد شرایط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از سال تحصیلی جدید مستقیما از طریق صندوق رفاه دانشجویان انجام می‌گیرد و باید تقاضای دانشجویانی که قبلاً از خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران استفاده کرده و درخواست مجدد برای بهره‌مندی از خدمات آن بانک در سال تحصیلی جدید را دارند، طی لیستی جداگانه به صندوق ارسال شود.

همچنین پرداخت وام شهریه به دانشجویان شهریه‌پرداز شاغل پس از بهره‌مندی دانشجویان غیر شاغل امکان‌پذیر است. لذا دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی می‌توانند در صورت وجود اعتبار مازاد وام شهریه، پس از هماهنگی و أخذ مجوز از صندوق، درخواست دانشجویان شهریه پرداز شاغل را نیز طی لیست جداگانه‌ ارسال کنند. همچنین دریافت مدارک و مستندات وام ضروری و سند تعهد دانشجو از جمله ضرورت‌های دریافت وام‌هاست و شایسته است به منظور حمایت از دانشجویان و همکاری با آنان ترتیبی اتخاذ شود تا در ایام تداوم شیوع بیماری کرونا به نحو مقتضی مدارک و مستندات مربوطه از دانشجویان متقاضی وام دریافت شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا