کد خبر : 4793 شنبه 15 فروردین 1394 - 12:41:36
۷۱-درصد-طرح‌های-شرکت‌های-دانش‌بنیان-به-تصویب-رسیده-اند

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ؛

۷۱ درصد طرح‌های شرکت‌های دانش‌بنیان به تصویب رسیده اند

سیناپرس: رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور از فعالیت ۱۴۰۲ شرکت دانش‌بنیان در ایران و تصویب ۷۱ درصد طرح های شرکت های دانش بنیان خبر داد.

بهزاد سلطانی در آیین بهره‌برداری از پست برق ۶۳/۲۰ کیلو ولت کمپکت ناظریه که در چناران برگزار شد، گفت: تاکنون ۷۰۰۰ شرکت در کشور متقاضی دانش‌بنیانی بوده‌اند که از این تعداد ۱۴۰۲ شرکت، دانش‌بنیان شده‌اند و در حال فعالیت هستند.وی ادامه داد: از ۱۴۰۲ شرکت دانش‌بنیان تاکنون ۷۰۲ شرکت طرح ارائه داده که از این تعداد تنها ۴۵۱ طرح قطعی شده است و ۳۲۳ طرح نیز مصوب شده‌اند که معادل ۷۱ درصد کل طرح‌هاست.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه ۷۱ درصد آمار بسیار زیادی برای طرح‌های تصویب شده است، گفت: چون این‌ سال‌ها در ابتدای کار هستیم ضرورت دارد تا تعداد زیادی از طرح ها مصوب شوند، ولی به تدریج این آمار کاهش خواهد یافت و بررسی‌ها با دقت و حساسیت بیشتری انجام می‌شود.

سلطانی اضافه کرد: مجموعه این ۳۲۳ طرح مصوب دارای اعتباری بالغ بر ۱۰۳ میلیارد تومان است که با حمایت دولت مصوب شده است و امید است که با حمایت مجلس و دولت سرمایه اولیه ۳۰۰۰ میلیاردی این صندوق و نیز اختصاص نیم درصد بودجه دولت محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: توسعه اقتصاد کشور برای اقتصاد فارغ از نفت، نیاز به تزریق فناوری‌های سطح بالاتر دارد و این مهم تحقق نمی‌یابد مگر با حمایت بخش خصوصی و دولتی در کنار هم و این موضوع باید در دستور کار قرار گیرد.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور افزود: در حالی که خراسان رضوی هفت درصد از جمعیت کل کشور را به خود اختصاص می‌دهد اما تنها پنج درصد از شرکت‌های دانش‌بنیان را دارد و در این زمینه این استان هنوز جای فعالیت بیشتری دارد.

سلطانی تصریح کرد: در مجموع شرکت‌های دانش‌بنیان خراسان رضوی ۴۵ طرح ارائه داده‌اند و چهار میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است که معادل چهار درصد کل اعتبار صندوق نوآوری و شکوفایی است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]