کد خبر : 47810 چهارشنبه 17 شهریور 1395 - 08:55:23
پشتیبانی-از-حسگر-اثر-انگشت-به-سیستم‌عامل-کروم-می‌آید

پشتیبانی از حسگر اثر انگشت به سیستم‌عامل کروم می‌آید

کروم‌بوک‌ها شاید بیشتر رده پایینی بازار نوت‌بوک را هدف گرفته باشند اما در میان آن‌ها کماکان نوت‌بوک‌های قدرتمند و باکیفیتی نیز یافت می‌شود.

به نظر می‌رسد گوگل قصد دارد پشتیبانی از حسگر اثر انگشت را نیز به Chrome OS بیاورد.همه دوست دارند اطلاعاتشان را ایمن نگه دارند اما گاهی تایپ کردن پسورد آن‌قدر خسته‌کننده است که کاربر تصمیم می‌گیرد به‌طور کلی بیخیال رمزگذاری شود! به همین دلیل آیفون‌ها، گوشی‌های اندرویدی، آی‌پد و برخی لپ‌تاپ‌های ویندوزی به حسگر اثر انگشت مجهز شده‌اند. حالا در برخی منابع کرومیوم ردپاهایی از پشتیبانی از حسگر اثر انگشت در Chrome یافت شده است.

با وجود این‌که حضور ویژگی‌ها در این منابع به معنای حتمی بودن حضورشان در سیستم‌عامل کروم نیست اما به‌نظر می‌رسد توسعه‌دهندگان این سیستم‌عامل در حال کار بر روی آن هستند و ممکن است در آینده نزدیک کروم‌بوک‌هایی مجهز به حسگر اثر انگشت هم در بازار ببینیم. به گزارش فارنت، گوگل به‌تازگی پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندرویدی و  رمزگذاری با PIN را به کروم اضافه کرده و به نظر می‌رسد این سیستم‌عامل آرام آرام راه خود را میان ویندوز و مک باز خواهد کرد. در حالی که اندروید سلطان سیستم‌عامل‌های موبایلی محسوب می‌شود گوگل با گنجینه غنی توسعه‌دهندگانش قصد دارد در میان سیستم‌عامل‌های دسکتاپ نیز قد علم کند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]