بررسی نقش مراکز مشاوره دانشگاه‌ها در پیشگیری از اعتیاد جوانان

دانشگاه تهران به مناسبت روز جهانی مبارزه با مصرف مواد مخدر نقش مراکز مشاوره دانشگاه‌ها در پیشگیری و کنترل اعتیاد در بین جوانان را بررسی می‌کند.

زهره عزیزی، مدیر مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه تهران با اعلام این مطلب اظهار کرد: نشست ملی علمی- تخصصی به مناسبت روز جهانی مبارزه با مصرف مواد مخدر تحت عنوان “نقش مراکز مشاوره و سبک زندگی در پیشگیری و کنترل اعتیاد در جوانان به‌ویژه در جامعه دانشگاهی ” در تاریخ ششم تیرماه از ساعت ۹ تا ۱۲ در تالار امیر کبیر دانشگاه تهران به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود.

وی با بیان این مطلب که اعتیاد چهارمین بحران در جهان است، گفت: همه جوامع با سیر فزاینده تقاضا و روند فزاینده عرضه مواد مخدر مواجه بودند به گونه‌ای که در ۱۴ سال اخیر شاهد افزایش ۳۲ درصدی مصرف‌کنندگان مواد در جامعه جهانی بوده‌ایم، در ایران نیز افزایش شیوع مصرف مواد در کشور را باید غفلت از توسعه فرهنگی، اجتماعی، ضعف کارکرد خرده نظام‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، تقویت باورهای غلط و فریب‌های فرهنگی ناشی از تهاجم اجتماعی دشمن، مهاجرت‌ها و حاشیه‌نشینی، ضعف مهارت‌های زیستن، چگونه زیستن، با هم زیستن در نوجوانان و جوانان و مهم‌تر از همه غفلت از رویکرد پیشگیری از مصرف مواد مطرح کرد. 

به گفته وی، علل شیوع مصرف مواد در میان نوجوانان و جوانان، شناخت دلایل این معضل جدی اجتماعی و اهمیت پیشگیری، لزوم سازگاری دانشجویان با محیط های جدید فرهنگی و دانشگاهی از راه تقویت خودباوری در دانشجویان و ایجاد فضای پرنشاط دانشگاهی و نقش وزارت علوم و معاونت‌های دانشجویی و فرهنگی دانشگاه‌ها و کانون‌های دانشجویی فعال در دانشگاه‌ها از موضوعات مطرح شده در این نشست خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت به صورت آنلاین از طریق لینک https://www.skyroom.online/ch/moshavereh99/session1 اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا