اعتبارات فصل‌های بهار و تابستان شبکه آزمایشگاهی مشخص شد

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از مشخص شدن جزییات اعتبار خدمات آزمایشگاهی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در فصل های بهار و تابستان ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش سیناپرس، رضا اسدی‌فرد با تشریح موارد تخصیص اعتبار بهره‌مندی از خدمات آزمایشگاهی ویژه اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلی در فصول مختلف افزود: شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی با ارائه طرح‌های تخفیفی و تسهیلات به فعالان زیست‌بوم پژوهش، فناوری و نوآوری تلاش می‌کند تا گامی در جهت ارتقای پژوهش‌های کاربردی، توسعه محصولات و خدمات دانش‌بنیان و ارتقای کیفی فرآورده‌ها و محصولات برداشته شود.

وی به تخصیص اعتبار برای دریافت خدمات آزمایشگاهی به گروه‌های مختلف مشتریان خدمات اشاره و خاطرنشان کرد: شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی با اعطای اعتبارات فصلی به اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی زمینه را برای حمایت از طرح‌های پژوهشی فراهم می‌کند.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری درمورد مشخص شدن این اعتبار برای اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، گفت: بر اساس مصوبات شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، امسال اعتبار ویژه اعضای هیات علمی-بهار و تابستان ۱۴۰۲، ۲۰ میلیون ریال با ۴۰ درصد تخفیف و اعتبار ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای همین بازه، ۲۰ میلیون ریال و ۴۰ درصد تخفیف استفاده از خدمات آزمایشگاهی در نظر گرفته شده است.

اسدی‌فرد یادآور شد: بر اساس نظرات دانشجویان و اعضای هیات علمی مراکز پژوهشی کشور، طرح های تخفیف خدمات آزمایشگاهی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، اثربخشی قابل توجهی در گسترش و پیشرفت پژوهش های آزمایشگاهی داشته است. بر همین اساس، برای نیم سال اول ۱۴۰۲ نیز اعتبار ۴۰ درصدی خدمات آزمایشگاهی ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و دانشجویان تحصیلات تکمیلی سراسر کشور تا سقف ۲۰ میلیون ریال در نظر گرفته است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این طرح به زودی طرح‌های حمایتی ویژه شبکه برای پژوهش‌هایی که در راستای حوزه‌های اولویت‌دار ستادهای فناوری راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری انجام می‌شود، اعلام خواهدشد.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا