در راستای احداث ساختمان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز صورت گرفت؛

فراخوان ایده فرم و سازماندهی فضایی

دانشگاه شیراز فراخوان ایده فرم و سازماندهی فضایی برای احداث ساختمان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز را منتشر کرده است.

به گزارش سینا پرس فارس، عطاالله ربیعی، رئیس دانشکده‌ی مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز در جمع خبرنگاران، ضمن اعلام این خبر توضیح داد: دانشگاه شیراز با هدف استفاده از نظرات و ایده‌های نسل جوان، به‌ویژه دانشجویان خلاق دانشگاه شیراز، برای احداث ساختمان جدید دانشکده‌ مهندسی مکانیک دانشگاه اقدام به فراخوان جذب ایده‌ی فرم و سازماندهی در این خصوص کرده است.

وی افزود: خیّر محترم سازنده‌ ساختمان جدید دانشکده‌ مهندسی مکانیک به‌واسطه‌ تجربه‌های متعدد خود در فعالیت‌های عمرانی، تجربه‌ی بسیار نیکی در راستای استفاده از نظرات نسل جوان داشته است. بدین منظور در شکل‌گیری ساختمان دانشکده، متمایل است از نظرات این نسل، به‌ویژه دانشجویان دانشگاه شیراز استفاده شود؛ همچنین باهدف اهمیت‌گذاری به نظر و ایده‌ نسل جوان، جوایزی به‌مبلغ یک میلیارد‌ ریال برای چهار اثر برتر مطابق فراخوان منتشرشده: (اثر اول ۴۰ میلیون تومان، اثر دوم ۲۵ میلیون تومان، اثر سوم ۲۰ میلیون تومان و اثر چهارم ۱۵ میلیون تومان)، ازسوی خیّر محترم در نظر گرفته شده و دانشگاه شیراز نیز با کمال میل از این ایده استقبال کرده است.

رئیس دانشکده‌ی مهندسی مکانیک، با بیان اینکه این خیّر محترم از دانش‌آموختگان قدیمی دانشگاه شیراز و از افراد موفق و صاحب‌نام در امر فرآیند تولیدات صنعتی در داخل و خارج از کشور است، افزود: احداث دانشکده‌ مهندسی مکانیک به متراژ حدود 18000متر مربع در قالب دو بال شکل خواهد گرفت که هزینه‌های قابل توجهی را در پی خواهد داشت و به‌طور کلی، سیاست دانشگاه با توجه به پراکندگی‌های ساختمان‌های متعدد دانشگاه و هزینه‌های سرسام‌آور آن، بر این است که فرآیند طرح تجمیع دانشکده‌های مختلف را در پردیس ارم دنبال نماید. از همین‌رو، شکل‌گیری و ساخت دانشکده‌ها در پردیس ارم، از اولویت‌های طرح توسعه‌ دانشگاه است.

ربیعی اطلاع داد: مطابق فراخوان ارائه‌ شده، از جمله معیارهای ارزیابی برای احداث ساختمان دانشکده‌ی مهندسی واقع در پردیس ارم، هویت ملی و دانشگاه شیراز، اقلیم و بستر ساختمان و اقتصاد ساختمان است.

وی ضمن دعوت از افراد واجد شرایط در این فراخوان، گفت: امید است افراد جوان به‌ویژه دانشجویان دانشگاه شیراز باشرکت در این فراخوان به صورت فردی یا گروهی، اثر ماندگاری از خود به جای بگذارند و به کمک خیّر محترم شاهد باشیم در زمان معینی دانشکده‌ مهندسی مکانیک که یکی از دانشکده‌های قدیمی دانشگاه شیراز با بیش از 60 سال سابقه است، احداث شود.

گفتنی‌ست متراژ، موقعیت زمین و دیگر اطلاعات لازم در سایت سایت دانشکده‌ی مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز بارگزاری شده است.

متقاضیان محترم برای ارتباط با و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت دانشکده به نشانی:https://mee.shirazu.ac.ir یا به‌صورت حضوری به دفتر ریاست دانشکده‌ مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا