سرطان علت اصلی مرگ و میر در ۱۲ کشور اروپایی

کد خبر : 45970 چهارشنبه 27 مرداد 1395 - 00:39:42

طبق یک مطالعه جدید، سرطان در ۱۲ کشور اروپایی از بیماری قلبی و سکته به عنوان علت اصلی مرگ پیشی گرفته است.

طبق یافته محققان دانشگاه آکسفورد، بیماری های قلبی عروقی (بیماری قلبی و سکته) همچنان علت اصلی مرگ در سراسر جهان بوده و سالانه بیش از ۱۷ میلیون نفر جان شان را به این خاطر از دست می دهند.

در ۵۳ کشور جهان که طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی به عنوان منطقه اروپا دسته بندی می شوند، بیماری قلبی در سال ۲۰۱۶ موجب مرگ بیش از ۴ میلیون نفر شده است. این گروه از مرگ ها، ۴۵ درصد از مرگ و میر در این کشورها را به خود اختصاص داده اند.

به گفته محققان، در مجموع سرطان در اروپا کمتر از نیمی از تعداد مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی است. با این حال موفقیت در پیشگیری و درمان بیماری قلبی منجر به کاهش شمار مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی شده است.

مطالعات نشان می دهد در حال حاضر سرطان در ۱۲ کشور بیش از بیماری قلبی جان افراد را می گیرد: بلژیک، دانمارک، فرانسه، اسرائیل، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، پرتقال، اسلوونی، اسپانیا و بریتانیا. (گفتنی است طبق طبقه بندی سازمان بهداشت جهانی، اسرائیل جزء مناطق اروپایی محسوب می شود.)

همچنین این مطالعه نشان می دهد در حال حاضر سرطان در دو کشور دانمارک و اسرائیل بیش از بیماری قلبی موجب مرگ زنان می شود.

به گزارش مهر، طبق این یافته ها،کشورهای که در آنها سرطان بیش از بیماری قلبی علت مرگ هستند، همگی در اروپای غربی قرار گرفته اند. بالعکس کشورهای که در آنها بیماری قلبی بیشتر از سرطان موجب مرگ می شود در شرق اروپا واقع شده اند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]