آغاز مقدمات همکاری‌های علمی پژوهشی دانشگاههای اتریش و بین‌المللی چابهار

کد خبر : 45903 سه شنبه 26 مرداد 1395 - 12:25:29

سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار گفت: به زودی مقدمات همکاری‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی بین این دانشگاه و دو دانشگاه دانوب و اینسبروک و دانشکده حقوق کشور اتریش آغاز می‌شود.

علی اصغر تباوار اظهار کرد: این همکاری‌ها بر اساس تفاهم نامه فی مابین دانشگاه‌های یاد شده که در جریان سفر اخیر به آن کشور منعقد شده است، انجام خواهد شد.

تباوار اظهار داشت: براساس این تفاهم نامه دوره‌های مشترک کوتاه مدت، برگزاری سمینارها و کنفرانس‌های بین المللی با محوریت آموزشی و تحقیقاتی در کشور اتریش به مرحله اجرا در می‌آید.

وی افزود: در سفر به کشور اتریش که با هدف توسعه همکاری آموزشی، تحقیقاتی و فناوری میان دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی به منظور بررسی تعاملات بین‌المللی صورت گرفت با 3 رئیس دانشگاه آن کشور به صورت جداگانه دیدار و در این خصوص بحث و تبادل نظر کردیم.

وی خاطرنشان کرد: در بخش‌هایی از این تفاهم نامه‌ها دوره‌های مشترک کارشناسی ارشد و دکترا و نیز دوره‌های مشترک کوتاه مدت کاربردی و کنفرانس و سمینارها برگزار و تحقیقات مشترک علمی و پژوهشی توسط اساتید و محققان فعال دانشگاه‌های اتریش انجام خواهد شد.

سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار گفت: با انعقاد این تفاهم نامه تسهیلات لازم برای شرکت اساتید و محققان دانشگاه‌های دانوب و اینسبروک کشور اتریش در همایش‌ها، گردهمایی‌ها و هم اندیشی‌های علمی و بین‌المللی فی مابین دو دانشگاه فراهم خواهد شد.

دانشگاه بین‌المللی چابهار، پس از تاسیس در سال 1381 از طریق آزمون داخلی با همکاری کالج گلداسمیت و کالج LSE دانشگاه لندن در رشته CIS و MIS به ترتیب 45  و 19 نفر دانشجو پذیرش داشته و از سال 1387 تاکنون هزار و 182 دانشجو از طریق آزمون سراسری و آزاد در مقطع کارشناسی(509 نفر)، کارشناسی ناپیوسته (461 نفر) و کارشناسی ارشد(212 نفر) در رشته های مختلف این دانشگاه پذیرش شده‌اند.

اکنون پذیرش دانشجو در این دانشگاه در 14 رشته انجام می‌شود و 6 نفر استاد هیات علمی مقیم و 46 نفر مدعو با این دانشگاه همکاری دارند از ابتدای تاسیس دانشگاه بین‌المللی در چابهار 863 نفر در مقطع کارشناسی، 331 نفر در مقطع کارشناسی ناپیوسته و 175 نفر در مقطع کارشناسی ارشد دانش آموخته شده‌اند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]