تتوی هوشمندی که با آن می‌توانید گوشی‌تان را کنترل کنید

کد خبر : 45765 دوشنبه 25 مرداد 1395 - 03:39:25

یک گروه از دانش‌جویان دکتری در MIT Media Lab و تعدادی از محققان در Microsoft Research موفق شده‌اند نوعی وسیله پوشیدنی بسازند که به گجت‌های پوشیدنی شباهت زیادی دارد اما با آن‌ها متفاوت است.

 یک تتوی موقتی که می‌تواند نقش یک صفحه‌لمسی را روی پوستتان بازی کند و بوسیله آن از راه دور گوشی هوشمندتان یا برخی وسایل دیگر را کنترل کنید.

تکنولوژی به کار رفته در این محصول DuoSkin نام دارد. در واقع از طریق ساخت یک مدار الکتریکی و تتو کردن آن روی پوست و به کار بستن برخی مواد دیگر می‌توان با این تتو که در آن عنصر رسانایی مثل طلا هم به کار رفته دست به کارهای جالبی زد.

حتی در بعضی از موارد تتوی مورد نظر به شکلی طراحی شده که در آن چراغ LED به کار رفته باشد و بتوان از طریق آن در شرایط کم‌نورتر هم کار کرد.

به گزارش مجله دیجی کالا،در گذشته هم مصحولاتی شبیه به این تولید شده بودند اما تفاوت اصلی آنجا بود که هر نوع محصول مشابه دیگر بسیار گران از آب در می‌‌آمد در حالی که محصول فعلی به آسانی برروی پوست می‌چسبد و در عین حال از نظر قیمت و هزینه هم مانند محصولاتی که پیشتر در این حوزه تولید شده بودند آنچنان گران قیمت نخواهد بود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]