رونمائی از فناوری های ارائه شده توسط دانشجویان سوریه

گزارش تصویری از نمایشگاه ابداعات و اختراعات در دمشق

کد خبر : 45486 پنج شنبه 21 مرداد 1395 - 18:27:40

دانشجویان سوری در نمایشگاه ابداعات و اختراعات شهر دمشق به معرفی جدیدترین دستاوردهای خود در حوزه های مختلف علم و فناوری می پردازند. در این گزارش تصویری شاهد گوشه هایی از این نمایشگاه هستید.

کشور سوریه در سال های اخیر شاهد جنگ های داخلی و مشکلات فراوانی بوده، این موضوع سبب شده است تا مباحث مرتبط با دانشگاه؛ فعالیت های آکادمیک و پیشرفت های علم و فناوری در این کشور با مشکلاتی رو به رو شود.

در این نمایشگاه انواع پهپادهای طراحی شده توسط دانشجویان، خودروهایی با قابلیت کنترل از راه دور و پژوهش هایی در عرصه روباتیک ارائه شده است.

 البته باید در نظر داشت که دانشجویان و فعالان حوزه علم و دانش در این کشور همچنان به فعالیت خود ادامه داده و تلاش می کنند تا اثرات جنگ بر پیشرفت دانش در این کشور کمتر شود. به تازگی نمایشگاهی علمی با عنوان نمایشگاه اختراعات در شهر دمشق برگزار شده است که در آن دانشجویان دانشگاه های سوریه به معرفی فناوری های ابتکاری و ساخته های جدید خود می پردازند. در این نمایشگاه انواع پهپادهای طراحی شده توسط دانشجویان، خودروهایی با قابلیت کنترل از راه دور و پژوهش هایی در عرصه روباتیک ارائه شده است.

منبع: xinhuanet

ترجمه: احسان محمدحسینی

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]