رفع معضل زیست محیطی پساب کشتارگاه‌ها با یک فناوری پیشرفته

کد خبر : 45328 سه شنبه 19 مرداد 1395 - 17:03:19

یک شرکت دانش بنیان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، موفق به ساخت و نصب یک واحد تصفیه غشایی اولترا فیلتراسیون برای رفع معضل ایجاد آلودگی‌های زیاد پساب کشتارگاه‌ها شد.

مهدی کشمیری، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: پساب کشتارگاه‌ها به علت وجود مواد آلوده‌کننده بسیاری نظیر خون، چربی‌ها و احشام داخلی دام‌های سبک و سنگین دارای بار آلودگی بسیار زیادی است که با روش‌های متداول تصفیه پساب نمی‌توان میزان آلودگی آن‌ را به حد مجاز و استاندارد جهت رهاسازی در طبیعت و یا کشاورزی رساند.

وی افزود: برای تصفیه کامل و تکمیلی این پساب جهت رسیدن به میزان آلودگی کم و قابل رهاسازی در طبیعت باید از روش‌های تکمیلی بهره برد.

کشمیری ادامه داد: امروزه فناوری پیشرفته غشایی اولترا فیلتراسیون، کارا ترین روش تصفیه تکمیلی پساب است که با بهره‌مندی از این فناوری می‌توان میزان بار آلودگی پساب‌ها را به مقداری کاهش داد که بدون هیچ نگرانی بتوان آن را جهت کاربردهای کشاورزی ویا حتی استفاده مجدد و بازگردانی آن در صنعت استفاده کرد.

مرتضی صادقی، رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان سازنده دستگاه تصفیه غشایی اولترا فیلتراسیون برای رفع معضل ایجاد آلودگی‌های زیاد پساب کشتارگاه‌ها گفت: در سال‌های اخیر این شرکت موفق شده است فناوری پیشرفته غشایی اولترا فیلتراسیون را با ساخت غشا و مدول‌های غشایی الیاف توخالی اولترا فیلتراسیون تجاری‌سازی کند.

وی افزود: بهره‌برداری از این واحد پیشرفته در کشتارگاه نقش جهان خمینی شهر اصفهان و کارکرد بسیار مناسب وکارا و بدون وقفه و پیوسته این واحد در ماه‌های متوالی گذشته، بیان‌گر توانایی فناوری بومی تولید شده توسط شرکت پارس آدین برای کاربرد های مهم تصفیه آب و پساب است.

به گزارش مهر، صادقی بیان کرد: با توجه به توانایی فناوری پیشرفته غشایی اولترا فیلتراسیون در تصفیه تکمیلی پساب‌ها و اینکه این فناوری قسمت جدانشدنی فرآیند بازگردانی آب از پساب‌های صنعتی و شهری برای استفاده مجدد است، از سویی با توسعه و بومی‌سازی این فناوری می توانیم بر معضل کم‌آبی فائق آییم و به دنبال آن محیط زیست سالم و آب مورد نیاز برای توسعه کشور هموار و فراهم کنیم.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]