کتاب 'پزشکی فرا دقیق آینده' منتشرشد

کد خبر : 45207 دوشنبه 18 مرداد 1395 - 16:29:03

کتاب 'پزشکی فرا دقیق آینده' تازه ترین اثر پروفسور ' ایرج نبی پور' دانشمند بوشهری با حمایت بنیاد نخبگان این استان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان بوشهر این کتاب علاوه بر این بنیاد، حمایت کرسی نظریه پردازی فلسفه، فقه و اخلاق پزشکی شورای عالی انقلاب فرهنگی، پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، مرکز تحقیقات زیست فناوری دریایی خلیج فارس و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را نیز داشته است.
براساس این گزارش، این کتاب درچهار فصل شامل ترجمه آزاد کتاب جامع اریک توپال در زمینه پزشکی آینده، مقاله بلند تالیفی پروفسور نبی پور با عنوان 'پزشکی فرادقیق رهیافتی برای توسعه فناوری ها در پزشکی آینده'، ترجمه یک فصل از کتاب 'انقلاب در پزشکی فردگرایانه' و مقاله ای دیگر از این دانشمند در باره پزشکی نمایی (تکینگی) است.
کتاب پزشکی فرا دقیق آینده در150 صفحه توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر منتشر شده است.
در این کتاب مطالبی درخصوص آینده علم پزشکی، تلفن های هوشمند و GIS پزشکی، داده های پزشکی و پیش بینی، معاینه فیزیکی با تلفن هوشمند، پزشکی فردگرایانه در ده سال آینده، پزشکی نمایی(تکینگی) و چالش های پزشکی فرادقیق درج شده است.
پروفسور نبی پور در مقدمه این کتاب آورده است: پزشکی فرادقیق رهیافتی در پزشکی است که تفاوت های ژنی، محیط زیست افراد و شیوه زندگی آنها را مدنظر قرار می دهد و این هدف را با بازتعریف آگاهی از آغاز و پیشرفت، پاسخ درمانی و پیامدهای سلامت، از طریق اندازه گیری های دقیق مولکولی و عوامل محیط زیست و رفتاری که در سلامت و بیماری نقش دارند، فراهم می آورد.
پروفسور ایرج نبی پور، عضو گروه آینده نگاری، نظریه پردازی و رصد کلان سلامت فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی، برگزیده جایزه علامه طباطبایی بنیاد ملی نخبگان، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، عضو انجمن اندوکرینولوژیست های بالینی آمریکا، عضو جامعه استخوان و پژوهش های عناصر معدنی آمریکا، عضو جامعه بین المللی اندوکرین و عضو انجمن تاریخ پزشکی آمریکاست.
تاکنون از وی 32 عنوان کتاب، 217 مقاله و 110 مقاله انگلیسی در معتبرترین ژورنال های داخلی و خارجی به چاپ رسیده است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]