دولت مردمی خود را موظف به حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان می‌داند

رئیس جمهور توفیقات علمی کشور در سال‌های اخیر را مرهون تلاش دانشمندان و نخبگان جوان کشور و حمایت‌های جدی رهبر معظم انقلاب اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: دولت مردمی خود را موظف به حمایت‌های مالی، حقوقی از فعالیت‌های دانش‌بنیان و نیز کمک به بازاریابی برای محصولات این فعالیت‌ها می‌داند.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی صبح امروز سه‌شنبه در اختتامیه سی و ششمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی با اشاره به تاکید و توصیه دین اسلام و قرآن به اهمیت تدبر و تعقل گفت: همه بیماری‌ها، بلایا و مشکلات طبیعی دیگر راه‌حل‌ها و درمان‌هایی دارند که با تدبر و تعقل در قوانین هستی می‌توان آنها را کشف و در راستای زندگی بهتر و جلوگیری از آسیب بیماری‌ها و بلایا مورد استفاده قرار داد.

رئیس جمهور با بیان اینکه مفهوم و هدف از تلاش در عرصه علم و فناوری استخراج همین قواعد و قوانین از نظام هستی است، افزود: علم و فناوری زیربنای اقتدار هر کشور است و تکمیل زنجیره دانش، پژوهش، نوآوری و فناوری می‌تواند توسعه پایدار هر کشوری را تضمین کند.

رئیسی با اشاره به اینکه علم و فناوری مرز نمی‌شناسد، اظهار داشت: یکی از دلایل اصلی و اصول تعاملات ملت‌ها و دولت‌ها با یکدیگر تعامل برای انتقال علم، دانش و فناوری است.
رئیس جمهور با بیان اینکه در سال‌های اخیر دانشمندان و نخبگان جوان کشورمان حرکت علمی بسیار خوب و موفقی داشته‌اند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی مشوق و حامی اصلی حرکت علمی کشور هستند و در این سال‌ها همواره بر این حمایت تاکید کرده و در عمل نیز آن را محقق کرده‌اند.

رئیسی توفیقات علمی کشور در سال‌های اخیر را مرهون تلاش دانشمندان و نخبگان جوان کشور و حمایت‌های جدی رهبر معظم انقلاب اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: دولت مردمی خود را موظف به حمایت‌های مالی، حقوقی از فعالیت‌های دانش‌بنیان و نیز کمک به بازاریابی برای محصولات این فعالیت‌ها می‌داند.

رئیس جمهور با بیان اینکه کارنامه فعالیت‌های دانش‌بنیان و فناورانه کشورمان در سال‌های اخیر افتخارآمیز است، گفت: سازمان‌ها و بخش‌های علمی و پژوهشی در کشور در کنار برگزاری مراسم‌هایی مثل جشنواره خوارزمی که به شناسایی، تشویق و پرورش استعدادهای علمی می‌انجامد، باید نظام مسائل دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف کشور و راهکارهای رفع آنها را نیز استخراج و تدوین کند.

خبر تکمیل می‌شود … .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا