کد خبر : 4486 جمعه 07 فروردین 1394 - 22:36:07
ظرفیت-حمایت-از-تولید-کننده-داخلی-در-کشور-وجود-دارد

معاون توسعه معاونت علمی ریاست جمهوری؛

ظرفیت حمایت از تولید کننده داخلی در کشور وجود دارد

معاون توسعه مدیریت ومنابع معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری گفت: ظرفیت حمایت از تولید کننده داخلی به ویژه تولید کننده دانش بنیان در کشور وجود دارد.

علیرضا دلیری در گفت و گو با ایرنا،اظهارداشت: اگر برنامه ریزی درستی در دولت و تمام دستگاه های اجرایی انجام شود تا بتوانیم از تولید کننده داخلی به ویژه تولید کننده دانش بنیان کشورحمایت کنیم، می توانیم مسیر اقتصاد مقاومتی را با سرعت بیشتری طی کنیم.

دلیری گفت: ظرفیت این امر درکشور وجود دارد، فضای کشور و دولت به طرف حمایت از شرکت های دانش بنیان سوق داده شده و شرایط حمایتی خوبی نیز پیش بینی شده است.** گام های مثبت در تحقق اقتصاد مقاومتی 

وی خاطرنشان ساخت: اکنون طرح های پژوهشی موجود در کشور ساماندهی شده و اطلاعات منسجمی در حوزه تحقق اقتصاد مقاومتی به وجود آمده است. همچنین فضایی در کشور ایجاد شده است که مخترعین احساس می کنند، می توانند در این زمینه قدم بردارند وحرکت کنند.

این مقام مسوول در معاونت علمی ریاست جمهوری ادامه داد: به هر حال حرکت هایی که برای سال 94 شکل گرفته است ، مسیر خوبی را ترسیم خواهد کرد تا شاهد تولید داخلی بیشتر محصولات دانش بنیان باشیم. ** گام های دولت برای تحقق اقتصاد دانش بنیان در سال گذشته

دلیری افزود : قرار گرفتن تولید داخلی در ردیف اولویت های دولت، تدوین سیاست های حمایتی و تزریق منابع مالی مناسب از گام های دولت برای تحقق اقتصاد دانش بنیان در سال 92 به شمار می آید.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه علم تا عمل در راستای حمایت از تولید دانش بنیان در اسفند ماه گذشته ، گفت: در صورت پیشرفت در بخش دانش بنیان، می توانیم به تکلیف سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و نگاه قانون گذار درباره مسایل تولیدی کشور برسیم. 

معاون توسعه مدیریت ومنابع معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، افزود: اقتصاد مقاومتی از طریق اقتصاد دانش بنیان می تواند شکل گیرد.ضمن اینکه اکنون حمایت از شرکت های دانش بنیان از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای اقتصاد مقاومتی انجام می شود. 

اصطلاح اقتصاد مقاومتی درسال های اخیر توسط مقام معظم رهبری مطرح شده است. در فرمایشات رهبرانقلاب معنای اقتصاد مقاومتی این چنین بیان شده است: اقتصاد مقاومتی فقط جنبه نفی نیست، این جور نیست که اقتصاد مقاومتی معنایش حصار کشیدن دور خود و فقط انجام یک کارهای تدافعی باشد. نه، اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که به یک ملت امکان می دهد و اجازه می دهد که حتی در شرایط فشار هم رشد و شکوفایی خودشان را داشته باشند.
 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]