کد خبر : 3972 یکشنبه 24 اسفند 1393 - 10:53:54
کنفرانس-نقش-حمایت-از-اختراعات-و-حقوق-مالکیت-فکری-در-توسعه-ملی

اردیبهشت 94 در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود؛

کنفرانس نقش حمایت از اختراعات و حقوق مالکیت فکری در توسعه ملی

سیناپرس: نخستین کنفرانس نقش حمایت از اختراعات و حقوق مالکیت فکری در رشد و توسعه ملی، اردیبهشت ماه سال آینده به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشگاه تربیت مدرس برگزار خواهد شد.

نخستین کنفرانس نقش حمایت از اختراعات و حقوق مالکیت فکری در رشد و توسعه ملی به همت معاونت توسعه فناوری این معاونت، روزهای 23 و 24 اردیبهشت ماه 1394 در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.این کنفرانس با هدف ایجاد فضایی مناسب به منظور تبادل تجربیات میان پژوهشگران و صاحبنظران دانشگاه و صنعت در موضوعات مرتبط تدارک یافته و مجموعه متنوعی از میزگردهای تخصصی، مقالات، سمینارهای تخصصی و کارگاه های آموزشی نیز در این کنفرانس ارائه می شود.

محورهای تعیین شده برای این کنفرانس شامل بسترهای حقوقی- اجرایی حمایت از اختراعات و اموال فکری، نقش اختراعات و اموال فکری در کاهش قیمت محصولات، حقوق مالکیت فکری و تجارت الکترونیک، تجاری سازی اختراعات، قراردادهای حوزه اختراعات و اموال فکری و حقوق مالکیت فکری و برنامه پنج ساله توسعه اقتصادی و فرهنگی ایران است.

حقوق مالکیت فکری و مصرف کننده، دعاوی اختراعات و اموال فکری، حقوق مالکیت فکری و محیط زیست، نقش مالکیت فکری در اسناد و کنوانسیون های بین المللی، نقش مالکیت فکری در تولید ناخالص ملی و توسعه کشورها، نقش مالکیت فکری در نوآوری و فناوری، نقش مالکیت فکری در سیاست‌های رقابتی، نقش مالکیت فکری در مدل‌های کسب و کار کوچک و نقش مالکیت فکری در اقتصاد بین الملل و تئوری دهکده نیز از دیگر محورهای این کنفرانس عنوان شده است.

کمیته علمی نخستین کنفرانس نقش حمایت از اختراعات و حقوق مالکیت فکری در رشد و توسعه ملی از تمامی اعضای هیات علمی، پژوهشگران، دانشجویان و صاحب نظران فعال دانشگاهی و صنعتی داخل و خارج از کشور دعوت کرده است تا با ارائه دستاوردهای علمی و پژوهشی خود در این کنفرانس شرکت کنند. متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت www.ipl1394.ir مراجعه و همچنین اطلاعات تکمیلی خود را برای حضور در این کنفرانس ثبت کنند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]