کد خبر : 38691 شنبه 08 خرداد 1395 - 20:57:36
-توسعه-فعالیت-شرکت‌های-دانش‌بنیان-در-تبریز

توسعه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در تبریز

تفاهم‌نامه توسعه زیست بوم شرکت‌های دانش‌بنیان و تجاری سازی محصولات فرهنگی هنری منطقه با محوریت تبریز به امضای شهردار تبریز و دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسید.

این تفاهم‌نامه با هدف تحول اقتصاد دانش بنیان در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری از جمله برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری، بهره گیری از منابع فیزیکی و سخت افزاری و حمایت از تاسیس و راه اندازی موسسات و شرکت‌های دانش بنیان تدوین شده است.

بر اساس این تفاهم نامه، شهرداری تبریز متعهد می‌شود با ایجاد بانک اطلاعات و معرفی نخبگان حوزه فرهنگی، اختصاص مکان‌های لازم برای ایجاد مراکز مختلف فرهنگی و برگزاری همایش‌ها و مسابقات با رویکرد دانش بنیان، با ستاد مذکور همکاری کند.

به گزارش ایسنا، همچنین، ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در مقابل متعهد شد که ضمن کمک به تجهیز نرم افزاری و سخت افزاری مراکز و پروژه های تعریف شده، حمایت معنوی از فناوران حوزه های فرهنگی و صنایع خلاق، کمک به دانش بنیان شدن حوزه صنایع خلاق و حمایت مادی و معنوی از شرکت های دانش بنیان را نیز بر عهده بگیرد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]