کد خبر : 38659 شنبه 08 خرداد 1395 - 15:34:05
سهم-۱۴-تریلیون-دلاری-اینترنت-از-GDP

عضو شورای عالی فضای مجازی مطرح کرد؛

سهم ۱۴ تریلیون دلاری اینترنت از GDP

عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به سهم ۱۴.۷ تریلیون دلاری اینترنت از تولید ناخالص دنیا گفت: با فراگیری اینترنت، باید در عنوان «وزارت ارتباطات» نیز بازنگری صورت گیرد.

سعیدرضا عاملی امروز شنبه در همایش سراسری مدیران روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به گسترش نقش اینترنت و فضای مجازی در زندگی مردم و اقتصاد گفت: زمانی وزارت پست، تلگراف و تلفن به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تغییر نام داد و در شرایط کنونی با فراگیری اینترنت، گریزی نیست که عنوان وزارت ارتباطات را بازتعریف کنیم.وی با تاکید براینکه در سال ۲۰۲۵ حدود ۹۱ درصد از کشورهای توسعه یافته و ۶۹ درصد اقتصادهای نوظهور از اینترنت استفاده می کنند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر حجم GDP دنیا ۱۰۷ تریلیون دلار است که ۱۴.۷ تریلیون دلار مربوط به اینترنت می شود.

این عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه کشور هلند سال ۱۹۹۲ وزارت اینترنت تشکیل داد ادامه داد: نیازمند بازنگری در ساختار وظایف روابط عمومی براساس این مهم هستیم.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد امور اداری در کشورهای توسعه یافته به فضای مجازی منتقل شده است، اظهار کرد: در واقع با این کار زندگی اول در کنار زندگی دوم قرار گرفته است.

استاد گروه ارتباطات و مطالعات آمریکای دانشگاه تهران عنوان کرد: متأسفانه جایگاه روابط عمومی سازمان های ما درخور وظایف شان نیست و در دوره اخیر هم شاهد تنزل جایگاه آنها بودیم. متناسب با ظرفیت های فناوری، ساختار کاری روابط عمومی ها نیز باید به شکل مداوم در حال تغییر باشد.

به گزارش مهر، وی عنوان کرد: روابط عمومی مسئول سواد اینترنتی در سازمان ها است. برخلاف کسانیکه تصور می کنند ICT شغل ایجاد نمی کند باید گفت به ازای هر ایجاد شغل در این حوزه ۲.۳ شغل دیگر ایجاد می شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]