کد خبر : 38384 چهارشنبه 05 خرداد 1395 - 07:00:00
پیش-بینی-دهه-50-از-دنیای-امروزی-چه-بوده-است؟

دنیایی که در آن همه افراد قایق تفریحی دارند:

پیش بینی دهه 50 از دنیای امروزی چه بوده است؟

سیناپرس: در دهه 50 میلادی بود که یک پیش بینی عجیب نسبت به آینده بشر در قرن 21 انجام شد که در این پیش بینی هر خانواده ای دارای خودروی شخصی، قایق تفریحی و تلویزیون هایی با ابعاد نجومی بوده و جذاب ترین سفر توریستی، سفر به ماه بوده است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از پیش بینی های آینده پژوهان قرن 1950 میلادی، مردم قرن 21 قرار بود همگی با خودروهای خورشیدی به حمل و نقل پرداخته و تلویزیون هایی به اندازه دیوار منزل خود داشته باشند و از تعطیلات خود بر روی کره ماه لذت ببرند. علاوه بر این، بر اساس پیش بینی ها مردم قرن بیست و یک به راحتی می توانستند قایق های تفریحی شخصی را در اختیار داشته باشند.

بر اساس پیش بینی های انجام شده در این کتاب درباره قرن حاضر، لوکس گرایی مسافرت با قایق های تفریحی در دنیای آینده برای هر کسی در دسترس بوده است. تولید انبوه بدنه های پلاستیکی کم هزینه با استفاده از ابزاری که به اسپری پلاستیک می پردازند به راحتی ممکن شده بود.

در تاریخ 20 جولای سال 1958 میلادی بود که آرتور رادباف (Arthur Radebaugh) در یکی از کتاب های مصور خود به نام "نزدیک تر از آنچه تصور می کنیم" گذران اوقات فراغت در دنیای آینده را به تصویر کشید. در این آینده نه تنها هر خانواده اتوموبیل و خانه مختص به خود را داشت بلکه می توانست از قایق بادبانی خود برای تفریح و حمل اتوموبیل خود استفاده کند.

بر اساس پیش بینی های انجام شده در این کتاب درباره قرن حاضر، لوکس گرایی مسافرت با قایق های تفریحی در دنیای آینده برای هر کسی در دسترس بوده است. تولید انبوه بدنه های پلاستیکی کم هزینه با استفاده از ابزاری که به اسپری پلاستیک می پردازند به راحتی ممکن شده بود.

علاوه بر این پیش بینی شده بود که می توان از خودرو به عنوان نیروی محرک قایق ها استفاده کرد. قایقران آینده تفسیر شده در این پیش بینی، اتوموبیل خود را به راحتی به داخل قایق خود برده و از موتور آن به جای موتور قایق یاد شده بهره می گرفت، به طوری که چرخ های عقب اتوموبیل بر روی غلطکی متصل به پروانه قرار گرفته و قایق را به پیش براند. به این ترتیب راننده به راحتی در داخل اتوموبیل قرار گرفته و آن را بر روی دنده مورد نیاز قرار داده و با فشار بر روی پدال گاز می توانست مسیر خود را در آب طی کند.

مسلما امروزه علاقه مردن به قایقرانی به ویژه با استفاده از طرح ارائه شده را از دست داده اند و به سمت فناوری های جدیدتری مانند جت پک ها گرایش پیدا کرده اند. با این حال مبحث این کتاب بر روی قایق ها متمرکز بوده است و سعی داشته تا به نوعی بر اساس داده های گردآوری شده و پیشرفت فناوری، مدل قایق های آینده را پیش بینی کند که البته نتیجه حاصله، یک پیش بینی کاملا اشتباه از کار درآمده است.

منبع: Gizmodo

ترجمه: احمد محمد حسینی

کلید واژه ها: آینده پیش بینی قایق
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]