کد خبر : 36949 دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 - 08:12:23
اسپرم-و-تخمک‌هایتان-را-فریز-کنید

اگر برای فرزندآوری در سنین بالا تصمیم گرفته اید:

اسپرم و تخمک‌هایتان را فریز کنید

سیناپرس: رییس انجمن جنین شناسی و بیولوژی تولیدمثل گفت:اگر زوجین برای فرزندآوری در سنین بالا تصمیم گرفته اند بهتر است در سن 28-30سالگی از روش فریز تخمک یا جنین استفاده کنند.

دکتر محمدمهدی آخوندی در حاشیه نشست خبری اولین کنگره تولید مثل و دومین کنگره علوم سلامت باروری و فرزندآوری که در پژوهشگاه ابن سینا برگزار شد،در پاسخ به خبرنگار سینا پرس درخصوص اینکه آیا زوجین از ابتدا برای بررسی وضعیت سلامت باروری خود به مراکز درمانی مراجعه کنند یاخیر؟گفت: من هیچ توصیه ای به زوج‌ها قبل از اینکه تصمیم به بارداری بگیرند نمی‌کنم که به مراکز درمانی برای بررسی سلامت باروری خود مراجعه کنند مگر اینکه مشکل حادی داشته باشند.

وی همچنین در ادامه گفت: اما این نکته را که زوجین فرزندآوری را به تاخیر نیاندازند را تاکید دارم.

رییس انجمن جنین شناسی و بیولوژی تولیدمثل عنوان کرد: زوجین تا وقتی تصمیم به داشتن فرزند ندارند هیچ وقت نگران نیستند اما زمانی که بخواهند فرزند داشته باشند همه زندگی شان تحت الشعاع قرار میگیرد و اگر در این میان مشکلی داشته باشند باید به مراکز درمان ناباروری مراجعه کنند در غیر این صورت توصیه نمیکنم قبل از تصمیم برای بارداری این مراجعات انجام شود.

دکتر اخوندی تاکیدکرد: بهترین سن بارداری برای زنان تا 32 است تا کمترین آسیب به تخمک ها وارد شود اما تا 35سال را نیز نفی نمی‌کنیم.اما هرچه سن فرزندآوری پایین تر باشد جنین دارای سلامت بیشتری خواهد بود .

وی خاطرنشان کرد: اگر زوجین برای فرزند آوری در سنین بالاتصمیم گرفته اند بهتر است در سن 28-30سالگی از روش فریز تخمک یا جنین استفاده کنند و باروری خود را مصادف با از بین رفتن اسپرم و تخمک ها نکنند.همچنین پایین بودن هزینه های این روشها که بین 500هزار تومان تا 1میلیون تومان است می تواند نگرانی عدم باروری  در سنین بالاتر را ازبین ببرد.

دکتر محمدمهدی آخوندی تاکیدکرد:با همه این روشها همه ما معتقدیم که فرزندآوری باید در سنین کمتر انجام شود.

 

 

گزارش :فرگل غفاری

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]