کد خبر : 3623 دوشنبه 18 اسفند 1393 - 10:44:22
کاربران-اپل-و-اندروید-در-معرض-حملات-هک-قرار-دارند

کاربران اپل و اندروید در معرض حملات هک قرار دارند

شرکت های گوگل و اپل در حال فعالیت برای رفع نقص امنیتی10 ساله ای می باشند که می تواند میلیون ها کاربر مرورگر وب تلفن همراه را در معرض خطر حملات هک قرار دهد.

به گزارش ایرنا از مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای، این نقص رمزگذاری شناخته شده 'FREAK' نام دارد و بیش از 10 سال است که کاربران سافری اپل و مرورگر اندروید گوگل را تحت تاثیر قرار داده است.

با توجه به اطلاعات منتشر شده، محققان اظهار داشتند که تاکنون شواهدی مبنی بر سوء استفاده از این آسیب پذیری گزارش نشده است.

شرکت های گوگل و اپل اعلام کردند که برای اصلاح این آسیب پذیری، به روز رسانی هایی را منتشر خواهند کرد. شرکت اپل اعلام کرده است که هفته آینده اصلاحیه ای را برای رفع این نقص امنیتی منتشر خواهد کرد.

این آسیب پذیری چند هفته پیش کشف شد هنگامی که گروهی از محققان دریافتند می توانند وب سایت ها را مجبور کنند تا به طور عمدی از ضعیف ترین رمزگذاری استفاده نماید و پس از آن توانستند ظرف چند ساعت سایت را رمزگشایی کنند. هکرها پس از رمزگشایی سایت می توانند اطلاعاتی از قبیل رمزهای عبور را به سرقت ببرند.

محققان به صاحبان وب سایت های تجاری و دولتی که تحت تاثیر این آسیب پذیری قرار دارند هشدار می دهد که تا پیش از عمومی شدن این نقص امنیتی نسبت به رفع آن اقدام نمایند.

کلید واژه ها: نقص امنیتی گوگل اپل
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]