کد خبر : 34864 چهارشنبه 25 فروردین 1395 - 20:45:12
آیا-رنگین‌-کمان-در-شب-هم-دیده-می‌شود؟

آیا رنگین‌ کمان در شب هم دیده می‌شود؟

رنگین کمان یکی از برجسته‌ترین هدیه‌های طبیعت است.

رنگین کمان یکی از مهمترین هدیه‌های طبیعت و بسیار دیدنی و جالب است. داستان‌های زیادی در تاریخ که درباره رنگین کمان حرفی در آن زده شده باشد، نیست.

محققان اظهار کردند: علم پشت رنگین‌ کمان بسیار جالب است و حقایق زیادی در آن وجود دارد که بسیاری از آن بی اطلاع هستند.

در ذیل بعضی از حقایق شگفت انگیز درباره رنگین‌ کمان ذکر شده است:

رنگین‌ کمان از انعکاس نور بر روی قطرات نم و رطوبت ایجاد می‌شود و در واقع قوس آن اندک است، اما زمانی که با هم ادغام می‌شوند، قوس بزرگی را در آسمان ایجاد می‌کنند که زیبایی بی‌نظیری دارد.

یک رنگین کمان، معمولا دو کمان اصلی و ثانویه دارد؛ کمان اصلی پررنگ تر و روشن تر و کمان ثانویه کم رنگ‌تر است. رنگ‌ها در دو کمان عکس یکدیگر هستند.

تشکیل رنگین‌ کمان بستگی به خورشید دارد. زمانی که خورشید در زوایه 42 درجه با قطره باران قرار گیرد، رنگین‌ کمان ایجاد می‌شود.

رنگین‌ کمان در شب هم می‌تواند تشکیل شود، البته بازتاب نور مربوط به ماه است و نه خورشید و رنگین‌ کمان مهتابی تشکیل می‌شود.

پدیده رنگین کمان به صورت دو قلو و یا چندتایی دیده می‌شود.

ژان ریکارد، دانشمند مرکز تحقیقات ملی هواشناسی آمریکا گفت: رنگین کمان ها به صورت دوقلو، سه قلو و یا حتی چهار قلو هم تشکیل می شوند که بسیار دیدنی و زیباست.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیچر، همه افراد می‌توانند یک رنگین‌ کمان درست کنند و از تماشای آن لذت ببرند. در یک روز تابستانی پشت به خورشید با یک شیلنگ آب روبروی خود را آب بپاشید به این صورت رنگین‌ کمان شما تشکیل خواهد شد.

کلید واژه ها: رنگین کمان شب
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]