کد خبر : 34552 شنبه 21 فروردین 1395 - 12:21:41
زوال-عقل-سبب-افزايش-خطر-ابتلا-به-آنفلوآنزا-مي‌شود

زوال عقل سبب افزايش خطر ابتلا به آنفلوآنزا مي‌شود

مديرانجمن آلزايمر انگلستان مي گويد، سيستم ايمني افرادي كه به زوال عقل (دمانس) مبتلا هستند ضعيف مي‌شود بنابراين احتمال ابتلاي آنها به بيماري‌هاي ويروسي مانند آنفلو آنزا افزايش مي‌يابد.

 به گزارش ايرنا ازساينس، جرمي هيوز افزود:افزايش موارد مرگ در انگليس و ولز در زمستان گذشته به علت افزايش عفونت‌هاي تنفسي مثل آنفلوآنزا و نيز دمانس (زوال عقل) در سالمندان بوده است.سال گذشته موارد مرگ در انگليس و ولز در قياس با سال 2014 حدود 5.6 درصد افزايش داشت كه اين افزايش در 86 درصد موارد در افراد بالاي 75 سال رخ داده است.

افزايش موارد مرگ بيشتر در ماه‌هاي اول سال 2015 و همزمان با شيوع آنفلوآنزا و همچنين افزايش موارد بستري در بيمارستان بوده است.
بر اساس اين آمار رسمي كه در انگستان و ولز منتشر شده مبتلايان به دمانس و آلزايمر به خصوص در مقابل آنفلوآنزا آسيب‌پذير بوده‌اند.
به گفته كلوديا ولز از اداره آمار ملي، سال گذشته در يك سوم موارد مرگ در مبتلايان به دمانس و آلزايمر عفونت‌هاي تنفسي مثل آنفلوآنزا گزارش شده است.
پروفسور جان نيوتون از موسسه بهداشت انگليس نيز مي‌گويد دلايل مختلفي مي‌توانند در يك سال خاص موارد مرگ در سالمندان را افزايش دهند؛ از جمله شيوع آنفلوآنزا مي‌تواند تاثير شديدي داشته باشد به خصوص در كساني كه بيشتر در معرض خطر هستند يا بيماري‌هاي ديگري مثل دمانس دارند.

کلید واژه ها: زوال عقل آنفلوآنزا آلزايمر
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]