پلنگ ایرانی بیمه شد

کد خبر : 33377 پنج شنبه 27 اسفند 1394 - 01:51:43

بیمه‌نامه جامع پلنگ ایرانی توسط شرکت « بیمه ما » متعلق به بانک ملت صادر شد.

مدیر کل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست، از صدور بیمه نامه جامع پلنگ ایرانی در تاریخ 26 اسفند ماه 1394، توسط شرکت بیمه ما متعلق به بانک ملت خبر داد.

علی تیموری با بیان این مطلب افزود: در راستای استفاده از ظرفیت‌های صنعت بیمه به منظور ارتقاء شرایط حفاظتی گونه‌های در معرض خطر انقراض در کشور و به عنوان یکی از اقدامات حایز اولویت در برنامه ملی عملیاتی حفاظت و مدیریت پلنگ ایرانی، رایزنی با بیش از 13 شرکت بیمه برای اجرایی نمودن مدل بیمه طراحی شده در این برنامه طی چند ماه گذشته در دستور کار قرار داشت که نهایتا امروز بیمه نامه جامع پلنگ ایرانی برای اولین بار در کشور صادر شد.

مدیر کل حفاظت و مدیریت شکار و صید اظهار کرد: این بیمه‌نامه موضوعات اصلی خسارات دام اهلی (گوسفند، بز، اسب، استر، الاغ، قاطر، گاو، شتر، سگ گله و نگهبان) ناشی از حمله پلنگ و یا گرگ و موارد احتمالی آسیب‌های جسمی اشخاص ثالث را پوشش می‌دهد. همچنین خسارات وارد به محیط زیست ناشی از تلفات پلنگ در اثر عواملی چون حوادث جاده‌ای، طعمه مسموم، خشکسالی، سیل، آتش‌سوزی و سایر موارد (غیر از مرگ به دلیل کهولت سن) به منظور بهبود شرایط حفاظتی و کاهش عوامل تهدید گونه، به عنوان یکی از موضوعات تحت پوشش این بیمه‌نامه، مطرح شده است.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های بارز مدل بیمه طراحی شده و بیمه‌نامه جامع صادر شده، لحاظ نمودن دو گونه پلنگ و گرگ به صورت توأمان در شرایط بیمه است که در موفقیت این بیمه‌نامه و ساماندهی موضوع خسارات تاثیر بسزایی خواهد داشت.

مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید ضمن قابل تقدیر دانستن این اقدام داوطلبانه شرکت بیمه "ما " و تلاش‌های انجام شده به منظور صدور این بیمه‌نامه در آخرین روزهای سال 1394، حمایت از گونه‌های در معرض خطر انقراض و به ویژه پلنگ ایرانی را مسئولیت اجتماعی اقشار مختلف برای حفظ سرمایه‌های ملی ایران عنوان کرد.

به گزارش ایسنا،بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست پام، گفتنی است ضمن اجرایی شدن این بیمه‌نامه از تاریخ 26 اسفندماه 1394، انعقاد تفاهم‌نامه همه جانبه مربوطه فی مابین سازمان حفاظت محیط زیست، شرکت بیمه ما و صندوق ملی محیط زیست در سال 1395 انجام خواهد شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]