با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

مجموعه تلویزیونی ' دانشنما ' تولید شد

کد خبر : 33334 چهارشنبه 26 اسفند 1394 - 17:00:06

مجموعه تلویزیونی ' دانشنما ' و مشاعره دانشجویی ' ترنم آوا' با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف ترویج و فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و همچنین تقویت انگیزه علم آموزی در مخاطبان ساخته شد که در ایام نوروز 95 از شبکه دوم سیما پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، دانشنما نخستین برنامه تلویزیونی در حوزه علم مردمی Popular science با مخاطب عمومی نوجوان و بزرگسال است که در گونه Science show با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و با طراحی مجموعه دانش بنیان فن آموز ساخته شده است و در ایام نوروز از شبکه دوم سیما پخش می شود.
ایــــن بــــرنامه در گونه دانشنما Science Show طراحی شده است، دانشنما؛ نامی است که به اجراهایی صحنه ای (Stage) یا شوهای تلویزیونی اطلاق می شود که هدف آن ارائه جذابیت های علم است.
در برنامه ' دانشنما ' از مطالب غامض یا فرمول های پیچیده علمی یا مباحث کسالت آور خبری نیست. 
همه آنچه به نمایش درمی آید، پدیده های هیجان انگیز و آزمایش های جالب وشگفت انگیز است، پدیده هایی که شور و شعف بینندگان را به همراه دارد و آنان را به حیرت وا می دارد.
دراین برنامه ' انگیزش' بر 'آموزش' تقدم و اولویت دارد و با نمایش دادن پدیده های جذاب، انگیزه مخاطب برای فهم پدیده را تحریک می کنند و سپس با زبانی ساده مفاهیم پیچده علمی توضیح داده می شود.
مخاطبان این برنامه عامه مردم هستند و در آن تلاش می شود مردم به این شهود برسند که علم جذاب، دوست داشتنی و فهمیدنی است، طیف سنی مخاطبان این برنامه طیفی وسیع شامل همه گروههای سنی از کودکان تا سالخوردگان است.
مهمترین هدف در' دانشنما ' که با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان تولید شده است، فرهنگسازی و ترویج اقتصاد دانش بنیان تقویت انگیزه علم آموزی در مخاطبان و کمک به گفتمان علم و فناوری در جامعه است. 
در این برنامه با نمایش دادن پدیده های جذاب، انگیزه مخاطب برای فهم پدیده را تحریک می کنند و سپس با زبانی ساده مفاهیم پیچده علمی توضیح داده می شود.
سید محسن حسینی تهیه کننده و کارگردان دانشنما دانش آموخته سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان است و پیش از این در شبکه دو مجموعه تلویزیونی ' چیستا ' را با طراحی مجموعه دانش بنیان فن آموز تهیه کرده بود.
براساس این گزارش، دانش نما در فرهنگ دهخدا با معانی نماینده دانش، نشان دهنده دانش، عرضه کننده علم، نشان دهنده میزان معلومات و اطلاعات آمده است.
برنامه تلویزیونی ' دانشنما ' همه روزه در ایام نوروز از شبکه دوم سیما از ساعت 14:30 پخش و در سایر شبکه ها بازپخش می شود.

پخش ' ترنم آوا ' ؛ مشاعره دانشجویی در نوروز 95
همچنین مشاعره دانشجویی ' ترنم آوا ' با همکاری بنیاد ملی نخبگان، ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و شبکه آموزش سیما با اجرای دکتر اسماعیل آذر در نوروز 1395 روی آنتن می رود.
امیرحسین آذر تهیه کننده برنامه های ' مشاعره' درباره کیفیت این برنامه مشاعره گفت: مشاعره نوروزی سال 1395 با حضور دانشجویان دانشگاه های معتبری چون دانشگاه تهران، دانشگاه خواجه نصیر و دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود و علاوه بر آیتم مشاعره دانشجویی، آیتم های مشاعره نخبگان فردا، شعرخوانی دانشجویی و نقادی نقالان خردسال را در برگرفته است.
وی افزود: از آیتم های دیگر برنامه مشاعره نوروزی سال 1395، می توان به ترنم آوا و همخوانی گروهی دانشجویان اشاره کرد.
وی بیان کرد: این برنامه در 15 قسمت 45 دقیقه ای تهیه شده و در روزهای نوروز 1395 بر روی آنتن شبکه آموزش می رود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]