سازمان ملل خواستار شد: وضع مقررات مقتضی برای سفرهای فضایی

کد خبر : 33257 سه شنبه 25 اسفند 1394 - 15:58:40

آژانس حمل و نقل هوایی سازمان ملل متحد امروز-سه شنبه- بر ضرورت وضع مقررات مقتضی برای سفرهای فضایی در ظرف پنج سال آینده تاکید کرد.

 اولومویوا بنارد آلیو، رییس شورای سازمان بین المللی هوانوردی کشوری (ایکائو) ICAO که در یک همایش هوا و فضا در ابوظبی شرکت کرده بود، پروازهای فضایی فرومداری و فرامداری را موجب تقویت بازارهای جدید گردشگری و حمل و نقل دانست و از تبدیل رویا و فرضیه عادی شدن پروازهای فضایی به یک واقعیت ملموس، ابراز خرسندی کرد. 
این مقام ایکائو در عین حال افزود که لازم است در ظرف پنج سال آینده قوانینی وضع شود تا ضمن تضمین ایمنی و امنیت در فضا، از تدوین مقررات و قوانین پراکنده توسط کشورهای مختلف جلوگیری شود.
اظهارات بنارد آلیو در حالی بیان شد که پژوهشگران آژانس ها و سازمان های فضایی دنیا تلاش های متعدد و مکرری را به عمل می آورند تا با طراحی فضاپیما های پیشرفته، آینده سفر های فضایی را آسان و متعارف کنند. 
شرکت فضایی گردشگری ویرجین گلکتیک ( Virgin Galactic) که 16 ماه قبل با سقوط یک سفینه فضایی این شرکت در جریان یک پرواز آزمایشی مواجه شد، ماه گذشته از یک فضاپیمای تجاری جدید رونمایی کرد.
فضاپیمای 'اسپیس شیب وان' این شرکت اولین فضاپیمای خصوصی بود که سال 2004 به لبه فضا رسید.
به گزارش ایرنا از فرانس پرس،شرکت اسپیس ایکس نیز اوایل ماه جاری یک ماهواره ارتباطاتی را با موفقیت به یک مدار دور فرستاد اما موفق نشد که طبقه اول راکت فالکون 9 آن را روی یک سکوی شناور در اقیانوس فرود آورد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]