سند توسعه دانش بنیان استانی تدوین می شود

کد خبر : 33183 دوشنبه 24 اسفند 1394 - 14:24:20

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت:سند توسعه دانش بنیان استانی برای هر استان و منطقه ای با کمک مسئولان اجرایی، روسای دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری و امام جمعه و نماینده ولی فقیه در هر استان تدوین خواهد شد.

دکتر منصور کبگانیان روز دوشنبه در حاشیه نشست گفتمان سازی نقشه جامع علمی کشور با حضور روسای دانشگاه ها و پارک های علمی و فناوری منطقه هفت کشور در جمع خبرنگاران گفت: امروز شاهد دومین نشست استانی بودیم که اولین نشست سال گذشته با حضور روسای دانشگاه ها، استاندار، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان قزوین صورت گرفت.

وی به حضور روسای دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری استان های فارس، بوشهر، خوزستان و کهکیلویه و بویراحمد در نشست امروز اشاره کرد و گفت: در این جلسه با توجه به توانایی ها و ویژگی های متفاوت هر استان و منطقه هماهنگی های لازم صورت گرفت و عملکرد و فعالیت ها و برنامه های در دستور کار ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به اطلاع آنها رسانده شد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین از گفت و گوی شرکت کنندگان در این نشست با دکتر مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و تبادل نظر میان آنها خبر داد.
وی محور این گردهمایی را تعیین سهم دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری در اجرایی کردن نقشه جامع علمی کشور عنوان کرد.
کبگانیان در خصوص خروجی ها و مصوبات نشست امروز توضیح داد: براساس تصمیمات صورت گرفته سند توسعه دانش بنیان استانی برای هر استان و منطقه تدوین خواهد شد و کارگروه هایی برای شناسایی وضعیت های موسسات آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری هر استان در همان استان و منطقه ایجاد می شود.
وی ایجاد کارگروهی به منظور شناسایی مزایای صنعتی، اقتصادی و همچنین نیازهای صنعتی، کشاورزی و اقتصاد دانش بنیان هر منطقه را از دیگر مصوبات جلسه امروز برشمرد.
وی تصریح کرد: همچنین مقرر شد کارگروه ویژه ای تشکیل شود تا محققان و صاحب نظران استان ها در تدوین اسناد ملی و همچنین سیاست هایی که در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در حال تدوین است به مسوولین این ستاد کمک کند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]