کد خبر : 33055 شنبه 22 اسفند 1394 - 19:13:46
دلفین‌ها-در-ارتش-روسیه-استخدام-شدند

دلفین‌ها در ارتش روسیه استخدام شدند

ارتش روسیه پنج دلفین را برای انجام ماموریت‌های خاص به خدمت گرفته است.

 دولت روسیه اعلام کرد پنج دلفین تربیت‌پذیر را برای انجام وظایف خاصی در دریای سیاه در نیروی دریایی ارتش این کشور به خدمت گرفته است.

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع روسیه 1.75 میلیون روبل (24 هزار دلار) برای تربیت و استفاده از پستانداران دریایی در ارتش اختصاص داده است.

انتظار می‌رود این دلفین‌های نظامی تا 11 مرداد 1395 به پایگاه اصلی ناوگان روسیه در دریای سیاه در شهر سواستوپل در شبه جزیرۀ کریمه تحویل داده شود.

بنا بر اسناد و مدارک ارائه شده همه این پنج دلفین سه تا پنج سال سن دارند و از شرایط فیزیکی خوبی برخوردار هستند.

به گزارش ریانووستی به نقل از یک منبع نظامی روسیه که نامش ذکر نشده، خدمت این دلفین‌ها در چارچوب برنامه نظامی دریایی جدید روسیه قرار می گیرد؛ این برنامه از سال 2014 آغاز شده است.

استفاده از حیواناتی مانند دلفین‌ها برای مقاصد نظامی مسئله جدیدی نیست. امریکا و اتحاد جماهیر شوروی در دوران جنگ سرد نیز از دلفین‌ها برای تشخیص اشیاء مشکوک مثل زیردریایی و مین در نزدیک بنادر استفاده می‌کردند.

به‌گزارش پرس تی وی،شبکه تلویزیونی راشا تودی اخیرا به نقل از مقامات وزارت دفاع روسیه گزارش داد نیروی دریایی ارتش این کشور در پاسخ به افزایش حضور ناتو در منطقه دریای سیاه، نیروها و تسلیحات خود را در این منطقه تقویت می کند.

کلید واژه ها: ارتش دلفین روسیه
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]