احساس سیری به کمک پروتئین در رژیم درمانی کوتاه مدت

چربی سوزی در بافت های بدن به کمک رژیم پروتئین

کد خبر : 32688 سه شنبه 18 اسفند 1394 - 08:00:25

پژوهشگران به تازگی اعلام کردند که مصرف پروتئین و رژیم های غذایی حاوی پروتئین به کالری سوزی و کاهش وزن منجر میشود . این تحقیقات نشان می دهد که مصرف پروتئین بیشتر در افراد ، سیری طولانی مدتی را نسبت به غذاهای کم پروتئین ایجاد می کند.

دکتر ریچارد مات، استاد دانشگاه پوردیو در ایندیانا واقع در ایالات متحده آمریکا که سرپرستی این تیم تحقیقاتی را بر عهده دارد درباره تاثیر رژیم غذائی سرشار از پروتئین در کاهش وزن اظهار داشت : افزایش مصرف پروتئین می تواند به کاهش وزن و درمان چاقی در کوتاه  مدت کمک کند و با استفاده از آن  فرد  مورد نظر احساس سیری بیشتری می کند زیرا  پروتئین ها نقش عمده ای در فعال کردن هورمون سیری در فرد دارند اما استفاده طولانی مدت از پروتئین ها با حجم زیاد هیچگاه توسط پزشکان توصیه نشده است .

افزایش مصرف پروتئین می تواند به کاهش وزن و درمان چاقی در کوتاه  مدت کمک کند و با استفاده از آن  فرد  مورد نظر احساس سیری بیشتری می کند زیرا  پروتئین ها نقش عمده ای در فعال کردن هورمون سیری در فرد دارند اما استفاده طولانی مدت از پروتئین ها با حجم زیاد هیچگاه توسط پزشکان توصیه نشده است .

به گفته متخصصان تغذیه ، مواد غذایی که شامل پروتئین در حد مطلوبی هستند شامل تخم مرغ ، گوشت ، ماهی ، لوبیا ، عدس ، ماست و آجیل ها به طور سیستماتیک درفرد  ایجاد سیری کرده و می توانند در رژیم های غذایی کوتاه مدت مورد استفاده قرار بگیرند .

در ادامه این تحقیقات دکتر لیدی ، استادیار دانشگاه میسوری و از پژوهشگران حاضر در این مطالعات اضافه کرد که میزان مصرف پروتئین در طول شبانه روز همچنان مبهم است و نمی توان گفت که چه میزان پروتئین به عنوان حد متوسط برای بدن مورد نیاز است و حتی چه میزان از مصرف پروتئین به فرد احساس سیری بیشتری می دهد زیرا که ساختار فیزیکی انسان ها متفاوت هستند و تنها می توان به توصیه مصرف متعادل پروتئین برای هر فرد اکتفا کرد .

منبع : Healthsite

ترجمه: فاطمه کردی

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]