اعطای تسهیلات ویژه به شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه INOTEX 2015 ایران

کد خبر : 3113 دوشنبه 11 اسفند 1393 - 08:51:34

رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:تمامی شرکت های دانش بنیان می توانند از تسهیلات ویژه در چهارمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری( INOTEX 2015 ) بهره مند شوند.

به گزارش ایرنا از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، مهندس مهدی صفاری نیا، درباره برگزاری چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری (INOTEX2015) اظهارکرد:این نمایشگاه با پشتیبانی معاونت علمی و مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری از 19 تا 22 خرداد ماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

وی افزود: این نمایشگاه با رویکرد بسترسازی برای تعریف همکاری های فناورانه بین المللی در جهت استفاده از توانمندی های کشورهای مختلف دنیا (انتقال فناوری های به روز دنیا) برگزار می شود.

صفاری نیا اظهارکرد:تخصیص تسهیلات برای قراردادهای انتقال فناوری، جوایز صادرات فناوری و محصولات دانش بنیان، برای توسعه تعاملات فناورانه بین المللی از جمله تسهیلات ویژه درنظر گرفته شده دراین نمایشگاه است.

وی گفت: در دوره های گذشته برگزاری این نمایشگاه، شرکت های فناور، کارآفرینان، بازرگانان و فعالان اقتصادی از کشورهای ایران، روسیه، اوکراین، بلاروس، هند، آلمان، انگلیس، ترکیه، کره جنوبی و چین حضور داشتند.

وی یادآور شد: در دور گذشته این نمایشگاه حدود 180 شرکت خارجی درحوزه های نانوفناری، زیست فناوری، ICT، الکترونیک، مکانیک و مکاترونیک، اپتیک، هوافضا، انرژی های نو و تجدید پذیر و نفت و گاز دستاوردها و محصولات خود را ارایه کردند.

رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی گفت:در سومین دوره این نمایشگاه (INOTEX2014) موفقیت های مطلوبی از جمله امضای تفاهم نامه تبادل فناوری بین ایران و کشورهای شرکت کننده به ارزش 6 میلیون دلارحاصل شد. 

وی درباره چشم انداز برگزاری چهارمین دوره این نمایشگاه بیان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته، پیش بینی می شود در این دوره از نمایشگاه 120شرکت فناورخارجی به نمایندگی بیش از 15 کشور دنیا در کنار 60 شرکت ایرانی در حوزه های مختلف فناوری حضوریافته و توانمندی های فناورانه خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قراردهند.

رئیس پارک فناوری پردیس معاونت علمی افزود: تمامی شرکت های دانش بنیان کشور می توانند از ظرفیت و تسهیلات ایجاد شده در این نمایشگاه برای توسعه تعاملات فناورانه بین المللی خود بهره برداری کنند.
 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]