23 طرح در بیست و نهمین جشنواره بین المللی خوارزمی برگزیده شدند

کد خبر : 30620 دوشنبه 26 بهمن 1394 - 11:46:14

دبیر اجرایی بیست و نهمین جشنواره بین المللی خوارزمی از اتمام ارزیابی طرح های ارسالی به این جشنواره و انتخاب 23 طرح داخلی و خارجی به عنوان برگزیدگان این دوره از جشنواره خبر داد.

دکتر 'علیرضا اللهیاری' اظهار داشت: در این دوره از جشنواره بین المللی خوارزمی، بیش از 600 طرح داخلی و خارجی در 16 گروه تخصصی برق و کامپیوتر، مکانیک، فناوری های شیمیایی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پایه، زیست فناوری، محیط زیست و علوم پایه پزشکی، عمران، معماری و هنر، علوم پزشکی، مواد، متالورژی و انرژی های نو، فناوری نانو، صنایع و مدیریت فناوری، هوافضا، نرم افزار و فناوری اطلاعات، مکاترونیک و طرح های برگزیده جشنواره موفق در تولید ملی در گروه های تخصصی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفتند.

مدیرکل اداره جشنواره ها و مسابقات علمی و فناوری سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران ادامه داد: طرح های پیشنهادی گروه های تخصصی طی چندین جلسه در هیات داوران که متشکل از استادان دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و متخصصان صاحبنظر در تمامی زمینه ها هستند، داوری شد.
به گفته وی، هیات داوران بعد از اتمام ارزیابی ها تعداد 11 طرح داخلی و 12 طرح خارجی را به عنوان برگزیدگان بیست و نهمین جشنواره بین المللی خوارزمی، انتخاب کرده که از میان طرح های خارجی، سه طرح متعلق به محققان ایرانی مقیم خارج کشور است.
اللهیاری خاطرنشان کرد: اسامی برگزیدگان این دوره از جشنواره بین المللی خوارزمی در نیمه دوم اسفندماه از طریق وبگاه این جشنواره اعلام خواهد شد.
طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، مراسم معرفی و تجلیل از برگزیدگان بیست و نهمین جشنواره بین المللی خوارزمی، روز دوشنبه 17 اسفندماه امسال با حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران در مرکز همایش های اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار خواهد شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]