کد خبر : 29241 دوشنبه 12 بهمن 1394 - 11:19:10
برداشته-شدن-تحریم-ها-فرصت-مناسبی-برای-حفاظت-از-تالاب-ها-است

مشاور ارشد بین المللی طرح حفاظت از تالاب های ایران:

برداشته شدن تحریم ها فرصت مناسبی برای حفاظت از تالاب ها است

سیناپرس: مشاور ارشد بین المللی طرح حفاظت از تالاب های ایران با اشاره به اینکه تالاب های ایران به کمک همه مردم نیاز دارد گفت: برداشته شدن تحریم ها می تواند فرصتی برای تقویت همکاری های بین المللی در خصوص حفاظت از تالاب ها باشد.

 مایکل موزر با اشاره به به نزدیک شدن روز جهانی تالاب ها تاکید کرد: بر این اساس به زودی شاهد همکاری های محکم تر موسسات بین المللی و بخش خصوص در راستای رسیدن به اهداف تعیین شده برای حفاظت از تالاب های ایران خواهیم بود.

وی تصریح کرد: با توجه به شکل گیری کنوانسیون رامسر در سال 1971 در ایران، این کشور در سطح جهانی و منطقه قهرمان حفاظت از تالاب ها بوده است.
موزر دستاوردهای 10 سال اخیر ایران در خصوص مدیریت و حفاظت از تالاب ها را بسیار برجسته ارزیابی کرد و گفت: این روند موجب تغییر دیدگاه و نگرش در تصمیم سازان، مردم و افزایش همکاری های بین بخشی شده که از جمله نشانه های مثبت این دستاوردها است.
وی اظهار کرد: با این حال بسیاری از تهدیدات از جمله پروژه های توسعه ای کماکان باقی مانده و تغییرات اقلیمی در حال سرعت گرفتن است بنابراین ضرورت زیادی برای گسترش و توسعه این دستاوردها در سایر تالاب های کشور وجود دارد.
وی این امر را مستلزم حمایت های استراتژیک قوی در سطوح استانی و محلی دانست و گفت: تصویب قانون جدید در خصوص تالاب ها می ­تواند گامی اساسی در این زمینه باشد و امیدوارم به زودی شاهد تصویب ' استراتژی و برنامه عمل ملی حفاظت از تالاب ها' و به دنبال آن شکل گیری شورای بین بخشی ملی تالاب ها نیز باشیم.
موزر همچنین با اشاره به ویژگی­های اقلیمی کشور ایران توجه ویژه و درست به موضوع اقتصاد و قیمت گذاری آب و حرکت در این مسیر را از ضرورت­ های حفاظت پایدار از تالاب­ها در بلند مدت دانست و گفت: پرداختن به موضوع اقتصاد مرتبط با مدیریت مناطق حفاظت شده از الزامات رویکردهای جدید حفاظتی است.
مشاور ارشد بین المللی طرح حفاظت از تالاب های ایران گفت: تالاب های ایران گنجینه ای جهانی هستند و نیازمند توجه ویژه در سطح بین المللی است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]