کد خبر : 2866 جمعه 08 اسفند 1393 - 10:26:16
دو-میلیون-ایرانی-در-معرض-خطر-شکستگی-استخوان-هستند

دو میلیون ایرانی در معرض خطر شکستگی استخوان هستند

مشاور ارشد پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: دو میلیون نفر در ایران در معرض خطر شکستگی استخوان قرار دارند.

به گزارش ایسنا ، دکتر "اقبال طاهری" در حاشیه دومین همایش مراکز همکار سازمان جهانی بهداشت در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مشکلات بهداشتی ما درکشور کمبود ویتامین D و کلسیم است و این درحالیست که متاسفانه شیر در کشور ما گرانقیمت است.

 

وی بیان کرد: بیماری‌های غیرواگیر شامل دیابت، سرطان، قلب و عروق و ... از اولویت‌های دنیا به شمار می‌روند و درحال حاضر 52 درصد بار بیماری‌های منطقه را شامل می‌شوند، علاوه بر آنکه هزینه‌های درمانی زیادی نیز دارند.

 

مشاور ارشد پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: 5.5 میلیون نفر از جمعیت ایران مبتلا به دیابت هستند.

 

طاهری با اشاره به اهمیت بیماری‌هایی همچون دیابت و پوکی استخوان در میان بیماری‌های غیرواگیردار گفت: جمعیت ما رو به پیری می‌رود و در نتیجه با افزایش پوکی استخوان و دیابت مواجه هستیم.

 

مشاور ارشد پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به بروز بیماری پوکی استخوان عنوان کرد: میزان ابتلا به پوکی استخوان با توجه به افزایش سن جمعیتی ایران در حال افزایش است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]