کد خبر : 25424 سه شنبه 01 دی 1394 - 13:00:47
معرفی-باتری-های-سولفوری-برای-تلفن-های-همراه

با قابلیت عمر 40 درصد بیشتر و ابعاد مشابه باتری های فعلی

معرفی باتری های سولفوری برای تلفن های همراه

سیناپرس: شرکت های سازنده تلفن های همراه در پی رفع نقص عمده ای هستند که سبب شده است عمر باتری های این محصولات پائین بوده و قابلیت ذخیره انرژی ان ها مناسب نباشد . به همین دلیل شرکت سونی در حال بررسی استفاده از باتری های سولفوری است .

شرکت چند ملیتی سونی به طور رسمی خبر از تولید تجاری نسل جدید باتری های تلفن همراه کرد که از جنس سولفور ساخته شده اند  . این باتری ها قرار است  تا سال 2020 به طور گسترده در بازارهای جهانی ارائه شده و قابلیت تطابق و استفاده در انواع تلفن های همراه ، تبلت ها و سایر تجهیزات مشابه را داشته و می توانند به میزان چهل درصد کارآئی بیشتری داشته باشند .

بر اساس اطلاعات منتشر شده درباره این پروژه ، باتری های فوق ، دارای ابعاد و اندازه مشابه باتری های فعلی هستند ولی قابلیت ذخیره سازی انرژی در آن ها افزایش زیادی خواهد داشت .

بر اساس اطلاعات منتشر شده درباره این پروژه ، باتری های فوق ، دارای ابعاد و اندازه مشابه باتری های فعلی هستند ولی قابلیت ذخیره سازی انرژی در آن ها افزایش زیادی خواهد داشت .

برای نمونه در حال حاضر باتری های مورد استفاده در آی فون ها در صورت اتصال دستگاه به اینترنت ، حداکثر می توانند به مدت 14 ساعت کار کنند اما باتری های سولفوری نسبت به باتری های لیتیومی فعلی می تواند بازدهی دستکم سی درصد بیشتر داشته باشد .

گفتنی است در دنیای رقابت فشرده و سریع دنیای تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی ، تنها شرکت سونی نیست که قصد ارتقا و بهبود عملکرد باتری های خود را دارد . بر اساس گزارش های رسمی منتشر شده در این رابطه ، شرکت مشهور کره ای سامسونگ نیز در سال های اخیر به طور ویزه ای در حال بررسی و مطالعه کاربری باتری های سولفوری است .

در خاتمه لازم به ذکر است که شرکت سونی که در حال حاضر هشت درصد از بازار جهانی باتری را در اختیار دارد ف نخستین شرکتی بود که در سال 1991 میلادی ، باتری های لیتیومی را در محصولات خود مورد استفاده قرار داد و به همین دلیل تلاش می کند تا این پیشرو بودن را ادامه داده و نام خود را به عنوان نخستین شرکت ارائه کننده باتری های سولفوری نیز ثبت کند .

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]