کد خبر : 24982 جمعه 27 آذر 1394 - 14:23:48
آنفلوآنزا-به-عضله-های-قلبی-وعروقی-آسیبی-شدید-وارد-می-کند

آنفلوآنزا به عضله های قلبی وعروقی آسیبی شدید وارد می کند

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و متخصص قلب و عروق تاکید کرد: بیماری آنفلوآنزا به عضله های قلب و عروق آسیب شدیدی وارد می کند و برای پیشگیری از این آسیب، بهتر است مبتلایان به آنفلوآنزا تحت نظر پزشک مداوا شوند.

دکتر مریم مهرپویا روز جمعه در حاشیه برگزاری سومین همایش روز ملی آتروسکلروز (تصلب شرایین) در گفت وگو با ایرنا افزود: در هر زمانی که عفونت آنفلوآنزا به صورت همه گیر شیوع می یابد به تبع آن، بیماری های قلبی و عروقی نیز افزایش می یابد. 
وی اظهار داشت: در هر عفونت تنفسی ، عضلات قلب آسیب می بیند و باید برای پیشگیری از انتشار این عفونت، بیماران تحت نظر پزشک مداوا شوند. 
وی با بیان این که احتمال سکته های قلبی و بروز نارسایی قلبی در مبتلایان به آنفلوآنزا بالاست، اظهار داشت: مبتلایان به این بیماری باید استراحت کامل کنند و بهتر است افرادی که دچار مشکلات قلبی و عروقی هستند، واکسن آنفلوآنزا را نیز تزریق کنند.
مهرپویا با اشاره به افزایش مبتلایان به بیماری های قلبی و عروقی در دنیا ادامه داد: بی تحرکی، مصرف غذای پرکالری و چربی خون بالا از مهم ترین علل افزایش این بیماری ها است.
این متخصص قلب و عروق یادآور شد: استعمال سیگار به ویژه در زنان که رو به افزایش است، منجر به بروز بیماری های قلبی و عروقی نیز می شود و تبعات آسیب های وارده این بیماری بر سیستم ایمنی بدن جبران ناپذیر است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]