کد خبر : 231 پنج شنبه 02 بهمن 1393 - 10:06:36
کشف-قبرستان-باستانی-دوره-رومی-یونانی-در-مصر-

کشف قبرستان باستانی دوره رومی - یونانی در مصر

سیناپرس: مداخله پلیس و مسئولان وزارت عتیقه جات ، آثار تاریخی و میراث فرهنگی مصر در بخش های غربی و شمالی شهر اسکندریه به منظور جلوگیری از انجام حفاری های غیر قانونی در منازل مسکونی واقع در این مناطق ، منجر به کشف یک قبرستان باستانی که در حد فاصل قرون چهارم پیش از میلاد تا اواخر قرن چهارم میلادی مورد استفاده قرار داشت ، شد . این قبرستان دارای صدها مقبره باستانی است که مطالعات و کاووش در آن اغاز شده و ادامه دارد .

سینا پرس : وزارت عتیقه جات ، آثار تاریخی و میراث فرهنگی  در کشور مصر در بیانیه ای رسمی خبر از کشف یک قبرستان باستانی در این کشور داد . این قبرستان که مطالعات انجام شده بر روی آن نشان می دهد دارای تاریخی در حدود سال های ما بین 332 پیش از میلاد تا سال 395 میلادی است ، به دورانی تعلق دارد که در تاریخ مصر از ان با عنوان دوره رومی – یونانی یاد می شود . این قبرستان در بخش شمالی شهر اسکندریه کشف شده و در آن تعداد زیادی قبر های تاریخی متعلق به این دوره زمانی وجود دارد .

محمد الدماتی Mamdouh al-Damati وزیر عتیقه جات ، آثار تاریخی و میراث فرهنگی  مصر در این مورد توضیح داد : کشف این مجموعه قبرستان تقریبا به طور تصادفی روی داده و این اتفاق در پی مداخله مقامات قانونی شامل پلیس آثار باستانی و مقامات گردشگری کشور مصر به منظور جلوگیری از حفاری های غیر قانونی در منازل مسکونی در منطقه کوهستان های Mahran که در نزدیکی Mina al-Basal در غرب اسکندریه واقع شده است ، رخ داد . خوشبختانه  این عملیات منجر علاوه بر متوقف کردن فعالیت های غیر قانونی قاچاقچیان عتیقه ، منجر  به کشف  و شناسائی قبرستانی باستانی با صدها مقبره در داخل آن شد .

تصویر ارائه شده در این خبر  ، به صورت رسمی از سوی وزارت عتیقه جات ، آثار تاریخی و میراث فرهنگی  مصر منتشر شده است و در آن بخش هایی از این قبرستان مشاهده می شود .

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]