در نمایشگاه خودروی ژنو صورت می گیرد؛

نمایش بهترین خودروی سلول سوختی دنیا با 1075 اسب بخار قدرت

کد خبر : 2077 دوشنبه 27 بهمن 1393 - 12:23:08

تا چند هفته دیگر در نمایشگاه خودروی ژنو که یکی از چهار نمایشگاه خودروی اصلی دنیا به شمار می آید محصولی معرفی می شود که می توان آن را بهترین خودروی سلول سوختی دنیا به شمار آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سال گذشته خودروی Quant E به عنوان محصولی خلاقانه در دنیای خودروهای سلول سوختی دوست دار محیط زیست در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شد و حالا نسخه تکامل یافته تر آن یعنی Quant F آماده شده است.

مجموعه ای از نوآوری ها در گوشه و کنار این خودرو به چشم می خورد. از به کارگیری فیبر کربنی تا سیستم منحصربفرد تأمین الکتریسیته مورد نیاز خودرو، همه چیز در این محصول جدید جذاب و دیدنی است.

Nanoflowcell به عنوان سازنده این خودرو از فناوری جدید ذخیره سازی انرژی در این خودرو استفاده کرده است به طوریکه سیستم به کار رفته در این خودرو از دو جریان یونی ذخیره شده در مخازن آن برای تولید الکتریسیته بهره می برد.

خودرو

یکی از مدیران ارشد پروژه ساخت Quant F می گوید: به جای استفاده از هیدروژن و اکسیژن – همان گونه که در سلول های سوختی رایج به کار گرفته می شود – با دو جریان یونی کار کرده ایم، یکی با شارژ مثبت و دیگری با شارژ منفی.

البته وی به این نکته اشاره می کند که پروژه ساخت این خودرو با استفاده از این فناوری جدید هنوز در ابتدای راه قرار دارد.

این خودرو 1075 اسب بخار قدرت دارد و تا 805 کیلومتر برد حرکتی دارد حال آنکه نسخه قبلی این خودرو 912 اسب بخار قدرت و 400 تا 600 کیلومتر برد حرکتی دارد.

پیش بینی می شود این محصول جدید در نمایشگاه خودروی ژنو با استقبال قابل توجه کارشناسان این صنعت روبرو شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]