کد خبر : 20446 شنبه 09 آبان 1394 - 03:26:20
تعریفی-تازه-از-خودروهای-برقی-در-نمایشگاه-خودروی-توکیو

نسل جدید خودروهای برقی؛

تعریفی تازه از خودروهای برقی در نمایشگاه خودروی توکیو

سیناپرس: یکی از برترین خودروسازان ژاپنی که محصولاتش در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد نمایشگاه خودروی توکیو را برای معرفی یکی از تازه ترین محصولات خود انتخاب کرده است.

شرکت خودروسازی میتسوبیشی ژاپن در چهل و چهارمین نمایشگاه خودروی توکیو از محصول جدید مفهومی موسوم به eX رونمایی کرده که به نظر می رسد تعریف هیجان انگیزی برای این دسته از خودروها باشد، خودروهایی که نمایشی از توانمندنی بشر برای ارایه تجسمی واقعی از آینده محسوب می شوند.

میتسوبیشی هدف خود از ارایه این محصول خلاقانه را دو نکته اساسی عنوان کرده است: قدرتنمایی برای سایر رقبا و نمایش دستاوردهای جدید این شرکت در عرصه طراحی و ساخت نسل جدید خودروهای برقی.

یکی از ویژگیهای اصلی این خودرو نبود فاکتور سنتی و ثابت «ستونهای کناری» در آن است. به همین دلیل این شرکت خودروساز مدعی است که eX نمایشی از نسل آینده طراحی صنعتی در دنیای خودروسازی است.

میتسوبیشی هدف خود از ارایه این محصول خلاقانه را دو نکته اساسی عنوان کرده است: قدرتنمایی برای سایر رقبا و نمایش دستاوردهای جدید این شرکت در عرصه طراحی و ساخت نسل جدید خودروهای برقی.

محققان میتسوبیشی از نسل بعدی سیستم پیش رانش خودروهای برقی در این محصول جدید استفاده کرده اند. باتری لیتیوم یونی eX ظرفیت بالایی دارد و نیروی لازم برای راه اندازی موتورهای برقی آن را تأمین می کنند. بنا به ادعای شرکت سازنده، این خودرو با هر بار شارژ کامل باتری ها تا 400 کیلومتر حرکت می کند.

هر یک از محورهای این خودرو توسط موتورهای برقی دوتایی کار می کنند. پایداری این محصول جدید نیز به واسطه ترکیب کنترلهای الکترونیکی و مرکز ثقل پایین آن (که به لطف تعبیه هوشمندانه فضایی مناسب برای باتری ها ایجاد شده) تأمین می شود.

باتری 45 کیلووات ساعتی این خودرو در مرکز آن و در زیر شاسی نصب شده است.

میتسوبیشی اعلام کرده که این خودرو به فناوری برقراری ارتباط با سایر خودروها مجهز است تا ضریب ایمنی رانندگی با آن در سطح بالایی باشد.

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]